Meinklang Rotter Mulatschak Burgenland

Meinklang Rotter Mulatschak Burgenland

Tamlyn Currin z portalu Jancis Robinson: "Wsadziłam go do lodówki na pół godziny, zanim spróbowałem po raz pierwszy, i gdy był jeszcze zimny, smakował street artem (czerwony, fioletowy, czarny rozpryskiwany na cegłach, chodnikach, dachach). „Krumping!” – napisałem, nie mogąc wymyślić ani innego słowa, aby opisać fenomenalną, nieskrępowaną, hipnotyzującą energię tego małego wina. Rozgrzewając się w kieliszku i butelce, smakował jak ragtime jazz, jak słodka melodia wiśni maraschino, grając głośniej i bardziej natarczywie, budując w ten sposób urokliwy finisz. Mogłabym, nabazgrałam w notesie, pić to każdego dnia mojego życia!"

Indeks: AT03BUR022


117,00 zł
Brutto

Rabaty ilościowe

Ilość Cena Oszczędzasz
12 111,15 Do 70,20
Ilość

Rocznik
2022
Kraj
Austria
Region
Burgenland
Winnica
Meinklang
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
lekkie
Grona
St. Laurent
Grona
Zweigelt
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
14 st.C
Zawartość alkoholu
11.5%
Wysyłka w ciągu
24 h ( w dni robocze )
Bio
naturalne
Bio
weganskie
Bio
organiczne

Opis smakowy

Smakuje jak sok z wiśni i jeżyn z nutą liści szczawiu i zielonymi ziarnami kawy (odszypułkowy smak), soczysty, nieskrępowany i energetyczny łobuz, który daje więcej przyjemności niż niejedno droższe wino.

Rekomendacje kulinarne

Mistrz kuchni! Pasuje w zasadzie do wszystkiego. Radzi sobie z czerwonym mięsem, ostrym chilli, słodkimi warzywami korzeniowymi, wędzonkami z musztardą. Świetny do ryb i serów, a nawet pizzy!

Proces produkcji

Spontaniczna fermentacja ze skórkami i szypułkami w stali nierdzewnej, dojrzewanie przez 4 miesiące na drobnym osadzie, brak filtrowania i klarowania oraz bardzo niskie siarkowanie.

16 innych produktów w tej samej kategorii:
AT03BUR022
Specyficzne kody

Powiązane produkty