Lista produktów marki Dr. Loosenwino dr loosen

Rodzinna od ponad 200 lat winnica jest zarządzana przez Ernsta F. Loosena od 1988 roku. Uważa, że wspaniałe wina są doskonałym wyrazem gleby, klimatu i odmiany winorośli. Dzięki dziedzictwu swoich przodków – nieszczepionych, starych winorośli w historycznych dużych miejscach środkowej Mozeli – znalazł dokładnie materiał, którego potrzebował do produkcji niezależnych, złożonych win światowej klasy. Dziś obowiązuje dr. Rozluźnij się na arenie międzynarodowej jako figurant na nowo odkrytej kultury niemieckiego rieslinga. Od 1993 roku winnica jest członkiem VDP (Stowarzyszenie Niemieckich Winnic Jakościowych).

Czytaj więcej

Najwyższej jakości wina Dr. Loosen

"Delektowanie się wspaniałym winem to wyjątkowa przyjemność. Cały kosmos znajduje odzwierciedlenie w różnorodności aromatów, od zmiany pór roku, przez niepowtarzalny terroir winnicy, po pasję winiarza. Wszyscy wielcy winiarze, których spotkałem, mają jasną wizję. Wiedzą, jak powinno smakować ich wino, zanim jeszcze zerwą pierwsze winogrono. Zawsze pozwalają indywidualnemu terroirowi zatriumfować nad technologią. A jakość - doskonale dojrzałe winogrona - zawsze stawia na ilość. Wielkie wina zawdzięczają wielką pasję i poświęcenie jasnym przekonaniom, które są realizowane bez kompromisów. Czujemy te zasady w naszych dwóch winiarniach Dr. Poluzuj na Mozeli i Villa Wolf w Palatynacie. Chcemy produkować wina, które kuszą do delektowania się nimi, które są skoncentrowane i złożone oraz odzwierciedlają swoje pochodzenie w niepowtarzalny sposób. Kiedy piję wino z naszej Erste Große Lage Wehlener Sonnenuhr, chcę poczuć zapach niebieskiego łupku, który odżywia winogrona i smak owoców związanych z tym wyjątkowym terroir. Chcę doświadczyć wyjątkowego charakteru rocznika. To właśnie odróżnia wino od innych napojów" - Ernst Loosen.

wina dr loosen

I kiedy Ernst Loosen przejął winnicę w 1988 r. zdał sobie sprawę z potencjału jaki drzemie w 60–letnich krzewach winorośli i postanowił produkować światowej klasy wino. Wprowadził szereg rewolucyjnych zmian, m.in. nowe urządzenia i technologie przez co ograniczył do minimum kadrę pracowniczą, znacznie zmniejszył obszary upraw, rezygnując z nawożenia chemicznego stosując jedynie nawozy organiczne, położył nacisk na ścisłą selekcję owoców,zastosował nowoczesne praktyki w beczkowaniu i leżakowaniu wina w piwnicach. Sześć głównych winnic zostało oznaczonych jako "Erste Lage", odpowiednik francuskiego Grand Cru. 

Gatunki wina Dr. Loosen

Strome południowe stoki tworzą idealny klimat do uprawy Rieslinga, zaś kamieniste i skaliste mozelskie gleby odbijając i utrzymując promieniowanie słoneczne tworzą niezwykłe mikroklimaty w najlepszych miejscach i pomagają zapewnić doskonałą dojrzałość owoców. Cienka warstwa gleby zmusza winorośl do drążenia głęboko w poszukiwaniu wody i składników mineralnych, dzięki czemu w efekcie końcowym, wino  może pochwalić się swoją charakterystyczną mineralnością.

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Dr Loosen Dr. L Riesling Dry 2023

Dostępny

56,00 zł Cena

Dr Loosen Dr. L Riesling Semi Sweet 2022

Dostępny

56,00 zł Cena

DR. LO Alcohol-free Riesling Dr. Loosen (bezalkoholowe)

Dostępny

62,00 zł Cena

Dr Loosen Dr. L Riesling Sparkling Sekt

Dostępny

67,00 zł Cena

Dr Loosen Blauschiefer Riesling Trocken Mosel 2022

Dostępny

92,00 zł Cena

Dr Loosen Weißburgunder Mosel 2020

Dostępny

98,00 zł Cena

Dr Loosen Erdener Treppchen Riesling Auslese 375 ml 2018

Dostępny

143,00 zł Cena

Loosen Up Dornfelder Semi Sweet 2019

Chwilowo niedostępny

47,00 zł Cena
Niedostępny

Loosen Up Riesling Semi Sweet 2018

Chwilowo niedostępny

47,00 zł Cena
Niedostępny