Wina libańskie - wino prosto z Libanu

Specyfika win libańskich polega na tym, że łączą one śródziemnomorską tradycję winiarską z bliskowschodnimi egzotycznymi nutami. Ze względu na położenie u południowych wybrzeży Morza Śródziemnego lokalni producenci tych trunków mogą korzystać z doskonałych warunków klimatycznych pozwalających na uzyskiwanie dobrych jakościowo owoców. Chłodne morskie powietrze i duże nasłonecznienie to idealny klimat dla wielu odmian winorośli. Szczególnie cenione są różne kupaże, np.:

  • Grenache, Syrah, Cinsault i Tempranillo,
  • Grenache, Cinsault i Cabernet Sauvignon,
  • Cabernet Sauvignon, Syrah i Mourvedre (Monastrell).

W Libanie powstają także produkty jednoodmianowe. Ich bukiet może być mniej lub bardziej intensywny, w zależności od warunków uprawy i użytych gatunków.

Poznaj Liban – nieodkrytą perłę śródziemnego winiarstwa

Znanym regionem, w którym powstają niezwykłe libańskie wina, jest Bekaa Valley. Winnica Chateau Massaya specjalizuje się w kupażowanych produktach, natomiast w Gaston Hochar produkuje się cenione na świecie trunki m.in. z odmiany Cabernet Sauvignon. Są one czerwone, wytrawne, mają aromat czerwonych owoców (wiśni, truskawek, porzeczki), wyczuwalny też w smaku. To świetnie wyważone propozycje do dań mięsnych z charakterystyczną nutą śliwek, fig i lukrecji. Na finiszu czuć kawę i piżmo. Są one starzone w beczkach z Nevers.  

Kupaże także są niezwykle intensywne, w nosie i na podniebieniu można wyczuć m.in. figi, jeżyny i wiśnie. Miękkie taniny dają długi finisz. Pochodzące z Libanu wina warto włączyć do menu ze względu na ich dobrą jakość i interesujący bukiet.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Musar Jeune White 2019

Dostępny

95,00 zł Cena

Massaya Le Colombier 2019

Dostępny

119,00 zł Cena

Hochar Chateau Musar 2018

Dostępny

139,00 zł Cena

Massaya Terasses de Baalbeck 2019

Dostępny

169,00 zł Cena

Chateau Musar White 2019

Dostępny

249,00 zł Cena

Chateau Musar 2015

Dostępny

269,00 zł Cena

Chateau Musar 2000

Dostępny

279,00 zł Cena

Massaya Gold Reserve 2011

Dostępny

459,00 zł Cena