Lifestyle

Jak zapakować wino? 5 pomysłów

Elegancko zapakowany prezent wskazuje, że obdarowana osoba jest dla nas ważna i zasługuje na to, co najlepsze. I chociaż liczy się wnętrze, to jednak odpowiednie opakowanie może wiele zdziałać! Nie inaczej jest w przypadku wina.

today
remove_red_eye 70 odsłony

Jak trzymać kieliszek wina?

Bardzo często można zaobserwować, że ludzie trzymają kieliszki z winem w sposób, który może negatywnie wpłynąć na smak alkoholu. Jak trzymać kieliszek wina, aby w pełni cieszyć się jego smakiem? Przeczytaj!

today
remove_red_eye 66 odsłony

Z czym pić prosecco? 5 porad

Prosecco to wino musujące, które cieszy się popularnością ze względu na swoją dostępność oraz smak. Z czym pić prosecco? Poznaj propozycje z naszego wpisu i znajdź swoje ulubione połączenie!

today
remove_red_eye 214 odsłony

W jakiej temperaturze przechowywać wino?

W jakiej temperaturze przechowywać wino i dlaczego jest ona tak ważna, dla wydobycia prawdziwego smaku i aromatu? Poznaj odpowiedzi z naszego artykułu!

today
remove_red_eye 79 odsłony

Czy wino jest zdrowe? Wszystko, co musisz wiedzieć

Wiele osób zastanawia się jednak czy wino jest zdrowe i jak często można je spożywać. W końcu nie od dziś mówi się o jego wpływie na poprawę trawienia. Sprawdź! 

today
remove_red_eye 70 odsłony

Jakie wino na wesele wybrać?

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu. Przygotowania do niego są jednak bardzo złożone. Wybór sali, menu, dekoracje, obrączki, suknia oraz garnitur... to tylko kilka elementów. Musisz również pamiętać o napojach dla swoich gości.

today
perm_identity Wina.pl
remove_red_eye 134 odsłony

Czy otwarte wino się psuje?

Chcesz uniknąć zepsucia alkoholu? Przechowuj go w odpowiedni sposób. Sprawdź, czy otwarte wino się psuje i po jakim czasie od odkorkowania butelki może tracić swoje pierwotne właściwości. Warto wiedzieć, co wpływa na kolor, smak i aromat napojów wysokoprocentowych.

today
remove_red_eye 223 odsłony

Jakie wino na prezent zrobi dobre wrażenie?

Poszukując podarunku, szczególnie dla kogoś, kto jest bliski lub komu chce się zaimponować, często trudno zdecydować, co wybrać. Jeśli pragniesz, aby był on wyjątkowy i oczywiście, aby trafił w gust obdarowywanego, dobre wino na prezent to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań. Ale na jakie się zdecydować? Czy każde zrobi dobre wrażenie? A może są jakieś zasady, którymi warto się kierować? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule!

today
remove_red_eye 1232 odsłony

Sommelier- kto to i jak wygląda jego praca?

Przenieś się do fascynującego świata wina i odkryj tajniki pracy sommeliera - eksperta od win. Dowiedz się, czym zajmuje się sommelier, jakie są jego zadania i jak wpływa na nasze doznania kulinarne. Zapraszamy na kulinarne safari po winnych stokach w towarzystwie sommeliera!

today
remove_red_eye 360 odsłony