Lifestyle

Czy otwarte wino się psuje?

Chcesz uniknąć zepsucia alkoholu? Przechowuj go w odpowiedni sposób. Sprawdź, czy otwarte wino się psuje i po jakim czasie od odkorkowania butelki może tracić swoje pierwotne właściwości. Warto wiedzieć, co wpływa na kolor, smak i aromat napojów wysokoprocentowych.

today
remove_red_eye 5 odsłony

Jakie wino na prezent zrobi dobre wrażenie?

Poszukując podarunku, szczególnie dla kogoś, kto jest bliski lub komu chce się zaimponować, często trudno zdecydować, co wybrać. Jeśli pragniesz, aby był on wyjątkowy i oczywiście, aby trafił w gust obdarowywanego, dobre wino na prezent to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań. Ale na jakie się zdecydować? Czy każde zrobi dobre wrażenie? A może są jakieś zasady, którymi warto się kierować? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule!

today
remove_red_eye 119 odsłony

Sommelier- kto to i jak wygląda jego praca?

Przenieś się do fascynującego świata wina i odkryj tajniki pracy sommeliera - eksperta od win. Dowiedz się, czym zajmuje się sommelier, jakie są jego zadania i jak wpływa na nasze doznania kulinarne. Zapraszamy na kulinarne safari po winnych stokach w towarzystwie sommeliera!

today
remove_red_eye 128 odsłony

Jakie wino ma najmniej kalorii? Wina dla dbających o linię

Dbasz o linię i skrupulatnie liczysz przyjmowane kalorie, aby Twój codzienny jadłospis był starannie zbilansowany i odpowiadał na indywidualne potrzeby organizmu? Chcesz utrzymać nienaganną sylwetkę i zastanawiasz się, czy alkohol wpłynie niekorzystnie na stosowaną dietę? Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie wino ma najmniej kalorii i jakimi trunkami możesz się delektować bez obaw o niepożądany wzrost wagi!

today
remove_red_eye 2060 odsłony