Ślub i wesele to momenty, które na zawsze zapisują się w pamięci nie tylko nowożeńców, ale i ich bliskich oraz znajomych. Aby ten wyjątkowy czas był jeszcze bardziej niezapomniany, kluczowe jest wybranie odpowiednich win. Nie pozwól, aby dobór nieodpowiednich win i alkoholi zepsuł te chwile. Dobre wina na ślub i wesele to nasza specjalność. Unikanie win supermarketowych i komercyjnych jest równie istotne, ich podanie może nie zostać pozytywnie odebrane przez zaproszonych gości, co może odbić się na ogólnym odbiorze uroczystości. Nasze wina na wesele zostały sprawdzone w wielu takich okolicznościach. Zaufaj naszej ofercie, dzięki której każdy toast będzie momentem pełnym klasy i elegancji, w pełni oddającym rangę tej wyjątkowej okazji. Zapewniamy, że nasze selekcje win spełnią oczekiwania najbardziej wymagających gości, dodając splendoru każdej chwili wspólnego świętowania.

Najlepsze wino na ślub - jakie wybrać?

 

Alkohol na wesele to nie tylko wódka! Niezastąpione jest również odpowiednie wino, które sprawi, że cała uroczystość nabierze eleganckiego charakteru. Jednak, jak wybrać najlepsze wino na wesele pośród szerokiego asortymentu? Podczas selekcji alkoholu warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak miesiąc przyjęcia, menu oraz preferencje gości.

Jeśli wesele odbywa się w ciepłych miesiącach, to warto postawić na orzeźwienie, jakie niosą za sobą wina białe lub wina różowe. Z kolei Pary biorące ślub podczas chłodniejszych pór roku, powinny rozważyć obecność większej ilości wina czerwonego.

Dobór wina na wesele do menu to kolejny istotny aspekt. Lekkie białe wina, takie jak Sauvignon Blanc czy Pinot Grigio, są zalecane do delikatniejszych potraw, takich jak ryby czy drób, natomiast bardziej wyraziste czerwone wina, świetnie komponują się z cięższymi daniami, w tym z czerwonym mięsem i pikantnymi potrawami. 

Nie musisz jednak poświęcać swojego czasu, aby zaszczycić gości świetnym alkoholem. Jeśli zdecydujesz się na naszą ofertę, to doradzimy, jakie wina na ślub wybrać, aby wpasowały się w menu i okoliczności przyjęcia.

Propozycja na powitanie gości? Wino musujące!

 

Nie zapomnij, że powitanie gości weselnych kieliszkiem musującego wina to już tradycja! Do tego zadania idealnie sprawdzi się lekki i orzeźwiający alkohol, dlatego też Prosecco lub delikatne szampany są często wybierane na pierwszy toast. Są one nie tylko eleganckie, ale również bardzo lubiane przez wielu gości. 

Ile wina na ślub kupić?

 

Sam wybór rodzaju alkoholu nie wystarczy, bo równie istotne jest, by kupić odpowiednią ilość butelek, aby nie martwić się, że zabraknie ich przez całą noc. Przybliżona liczba zależy od kilku czynników, w tym od liczby gości, czasu trwania przyjęcia oraz rodzajów serwowanych potraw. 

Zasadniczo, przewiduje się około pół butelki wina na osobę, co oznacza, że na 100 gości należy zakupić około 50 butelek wina. Warto bowiem mieć na uwadze, że niektórzy goście mogą preferować piwo lub mocniejsze alkohole, takie jak whisky czy wódka, co zmniejsza zapotrzebowanie na wino. Jeśli jednak wino będzie jedynym alkoholem, to na jedną osobę powinna przypadać szacunkowo jedna butelka.

Wiemy jednak, że każde przyjęcie jest inne, dlatego z chęcią podpowiemy, w jaką ilość wina na ślub należy się zaopatrzyć!

Dlaczego warto wybrać nasze dobre wina, a nie inne?

  • wina od cenionych i sprawdzonych producentów, 
  • wina niepojawiające się w supermarketach, 
  • doradzimy jakie wina dobrać do menu na przyjęciu (doradza Mistrz Polski Sommelierów) 
  • pomożemy skalkulować odpowiednią ilość wina 
  • możliwość zwrotu niewykorzystanych win 
  • płacisz tylko za wypite wina! (nie musisz się martwić, że jakichś win zabraknie), 
  • bezpłatna dostawa w miejsce imprezy

Kontakt z nami:

Adres e-mail: info@wina.pl

Telefon: 500 211 886