Lista produktów marki FelsinaFelsina to ikona włoskiego winiarstwa a może i światowego. To absolutna czołówka stale utrzymująca najwyższy poziom win.

Domenico Poggiali kupił gospodarstwo Fèlsina w 1966 roku i zdecydował się zainwestować w jakość wina i wiedzę młodych ludzi.
Pasjonaci uprawy winorośli i wykwalifikowani przedsiębiorcy, Domenico i jego syn Giuseppe Poggiali zmodernizowali zarządzanie terenami wiejskimi bez porzucania ducha tradycji. W ciągu kilku lat hektary winnic powiększyły się o ponad czterdzieści, zmieniła się też dusza i organizacja firmy.

W drugiej połowie lat siedemdziesiątych do firmy dołączył jego zięć Giuseppe Mazzocolin z zadaniem komercyjnego rozwoju firmy. Jego humanistyczna kultura i świadomość odpowiedzialności człowieka za pracę przyczyniły się do rozwoju kultury wina we Włoszech i za granicą, zdobywając pierwsze międzynarodowe nagrody.

Przyjaźń z Luigim Veronellim i współpraca z enologiem Franco Bernabei wytyczyły ścieżkę, która ujawnia się z niezwykłą konsekwencją w winach, począwszy od rocznika 1983, pierwszego z Fontalloro i Rancia, aż po dzień dzisiejszy. Pod kierunkiem Domenico i Giuseppe Poggiali rozpoczęła się podróż, w której od 1990 roku głównym bohaterem jest także Giovanni Poggiali, pierwszy z trojga dzieci Giuseppe.

Gospodarstwa w Fèlsinie to: Rancia, Rancino, Arcidosso, Arcidossino / Santa Letizia, Casale di Fèlsina, Fèlsina, Casalino, Santa Maria, San Giuseppe, Ruzzatoio, Molino d’Ombrone, Valli, Molinuzzo, Terra Rossa.


Fèlsina to prawdziwa farma, której najważniejszą działalnością rolniczą, podobnie jak wino, jest produkcja oliwy z oliwek. Od 2002 roku realizuje projekt „Oliwa według Veronellego”, którego celem jest dopasowanie drzewa oliwnego do jego ziemi, oliwy do gaju oliwnego, z którego pochodzi, kierując się tą samą filozofią terroir, którą przyjmujemy w przypadku wina.

Trzy obszary produkcji - Fèlsina, Pagliarese i Boschi - mają odrębne terroir dla każdej z czterech obecnych odmian oliwek - Pendolino, Leccino, Moraiolo i Raggiolo (Correggiolo). Rezultatem jest wyjątkowy olej, który szanuje cechy każdej odmiany oliwek, którego identyfikowalność jest gwarantowana w całym łańcuchu produkcyjnym dzięki praktykom uprawy i technikom przetwarzania, którym towarzyszą ciągłe testy analityczne i degustacyjne.
 

W 1998 roku Giovanni i jego ojciec Giuseppe Poggiali zainwestowali w technologię produkcji wina ze stali, instrument, który pozwala enologowi i winiarzowi pracować znacznie dokładniej, utrzymując równowagę, spójność i styl.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Chianti Colli Senesi Berardenga Fattoria di Felsina 2020

Dostępny

105,00 zł Cena

Chianti Colli Senesi Riserva DOCG Felsina 2019

Dostępny

119,00 zł Cena

Chardonnay I Sistri Fattoria di Felsina 2021

Dostępny

149,00 zł Cena

Chianti Classico Berardenga Fattoria di Felsina 2020

Dostępny

166,00 zł Cena

Chianti Classico Riserva Berardenga Fattoria Felsina 2019

Dostępny

232,00 zł Cena

Vin Santo Felsina 2012

Dostępny

249,00 zł Cena

Maestro Raro Cabernet Felsina 2019

Dostępny

386,00 zł Cena

Chianti Classico Riserva Rancia Felsina 2017

Dostępny

392,00 zł Cena

Fontalloro IGT Fattoria di Felsina 2018

Dostępny

447,00 zł Cena