Filtruj według

Cena

Cena

  • 59,00 - 75,00

Rodzaj wina

Rodzaj wina

Styl

Styl

Rocznik

Rocznik

Grona

Grona

Bio

Bio

Wina izraelskie

Na Bliskim Wschodzie istnieją dobre warunki do uprawy winorośli, zatem na stoły koneserów trafiają produkty pochodzące z dorodnych, soczystych owoców dojrzewających na tamtejszych zboczach. Czerwone i białe wina izraelskie z popularnych szczepów to jakościowe trunki powstające z międzynarodowych odmian, np.:

Uprawia się je w Galilei na Wzgórzach Golan. Winorośl rośnie tam na dość dużych wysokościach, co gwarantuje zmienne temperatury pożądane w uprawie wielu odmian. Lokalni rolnicy mają dostęp do urodzajnych gleb, na których dobrze radzą sobie również Grenache, Syrah, Chenin Blanc czy Muscat. Innymi znanymi w kraju regionami winiarskimi są:

  • Samaria,
  • Wzgórza Judzkie,
  • Pustynia Negew.

Na całym terytorium występują różne warunki klimatyczne, w tym śródziemnomorski, idealny do zakładania winnic. Krzewy rosną tam w sprzyjającym otoczeniu, dając doskonałej jakości owoce wykorzystywane do produkcji jakościowych win. Izraelskie trunki podbiły już podniebienia koneserów, którzy cenią je za zrównoważoną strukturę i pełny smak. Dobre nasłonecznienie w połączeniu z nadmorskim klimatem pozwalają na osiąganie wspaniałych efektów zachwycających jurorów konkursów winiarskich. Dlatego z dumą proponujemy wysokiej jakości wina izraelskie, które zaskakują smakiem, aromatem i różnorodnością. Ich atutem są także atrakcyjne ceny.

Znane szczepy, lecz niezwykły smak – poznaj wina z Izraela

Gatunki czerwone, np. Merlot, mają najczęściej nuty owocowe: wiśni, śliwki, ziół, wanilii, cynamonu i przypraw korzennych. W butelkach pochodzących z izraelskich winnic można znaleźć też wina leżakowane przez kilka miesięcy w dębowych beczkach (m.in. Cabernet Sauvignon), co nadaje im dymny posmak i aromat jeżyn, śliwek i czarnej porzeczki. Dobrze skomponują się z daniami mięsnymi, grillowaną wołowiną i jagnięciną.

Białe trunki z winogron pochodzące z Izraela mają rześki i świeży smak. Przeważają w nich owoce cytrusowe i tropikalne: grejpfrut, marakuja i guawa. Wybrane butelki kryją we wnętrzu słomkowy płyn leżakowany przez prawie rok w baryłkach z dębu (np. Chardonnay). Jest on delikatny i kremowy, ma nutę karmelu oraz migdałów i idealnie wyważoną kwasowość. Można serwować go m.in. do dań z drobiu i sałat.

Wino izraelskie w sklepie Wina.pl

Tradycje winiarskie na Bliskim Wschodzie sięgają tysięcy lat wstecz. Szacuje się, że winorośle uprawiano na tym obszarze już ok. 2000 r. p.n.e. Nie inaczej jest obecnie, gdy izraelskie wina podbijają nie tylko lokalne rynki, ale wręcz cały świat, o czym świadczy m.in. ich obecność w naszym asortymencie. Warto jednak pamiętać, że przez wieki sytuacja ulegała dynamicznym zmianom i nie zawsze wyglądała, tak jak obecnie, ponieważ po setkach lat zastoju przemysł winiarski ponownie rozkwitł nad brzegami Jordanu dopiero w drugiej połowie XIX wieku. Jego owoce są dostępne w naszym sklepie w korzystnych cenach.

Mimo że tereny uprawne w kraju są stosunkowo niewielkie, to działa tu wielu producentów, w tym kilku potentatów. Izraelskie wino wyróżnia się wysoce zaawansowaną, innowacyjną produkcją z wykorzystaniem najnowocześniejszych zdobyczy przemysłu i technologii. Wiele z nich powstaje właśnie w tym państwie, a następnie jest eksportowanych do innych krajów.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Yasmin White Recanati

Dostępny

59,00 zł Cena

Yasmin Red Recanati 2019

Dostępny

59,00 zł Cena

Sauvignon Blanc Recanati 2019

Dostępny

75,00 zł Cena

Chardonnay Recanati 2018

Dostępny

75,00 zł Cena

Merlot Recanati 2018

Dostępny

75,00 zł Cena

Cabernet Sauvignon Recanati 2019

Dostępny

75,00 zł Cena