Wina chilijskie

Wina chilijskie

Ponad 400 lat temu konkwistadorzy zasadzili pierwsze winorośle na tych południowoamerykańskich teranach w celach liturgicznych. Dziś znajdziemy tutaj przeszło 100 000 hektarów zajętych przez liczne winnice. Chilijskie wino z roku na rok podbija coraz więcej serc winopijców z całego świata. Wpływ na to ma niezwykły klimat. Państwo jest bowiem położone pomiędzy wysokimi Andami, a Oceanem Spokojnym. Bliskość oceanu, a właciwie wpływ prądu Humboldta, stabilizuje klimat na terenie całego kraju, w którym na północy przez wpływy pustynne może być gorąco natomiast na południu poprzez wpływy z bieguna potrafi byc zimno. Dodatkowym utrudnieniem, a zarazem atutem dla winorośli jest suchość wulkanicznej gleby wystepująca na terenie całego kraju. Suchota jest jednak rekompensowana poprzez wodę spływającą z anydjskich lodowców. Nasz sklep oferuje m.in. gatunki wytrawne, półwytrawne i półsłodkie.

Wino chilijskie w sklepie Wina.pl

Na dzień dzisiejszy wina chilijskie z takich rejonów jak np.: Central Valley, Elqui Valley, Leyda Valley, Colchagua Valley czy Curico Valley znajdziemy w większości piwniczek, półek na wino, na stołach czy w sklepach. Butelki z każdego z wyżej wymienionych regionów znajdą Państwo również w naszym skelpie.

Dzięki odizolowaniu geograficznemu kraju do Chile nie dotarła filoksera przez co krzewy od lat rosną na swoich własnych korzeniach.

W Polsce najpopularniejsze chilijskie wino to, kiedyś mylone z Merlot,Carménere o owocowo- korzennym aromacie. Oprócz tego chilijczycy produkują również czerwone wina z międzynarodowych szczepów takich jak: Syrah, Merlot czy Cabernet Sauvignon.

Jeśli chodzi o chilijskie wino białe jest również produkowane z odmian znanych na całym świecie jak Chardonnay czy Sauvignon Blanc. W znacznej większości wina chilijskie są winami odmianowymi co pozwala im podbijać kolejne zagraniczne rynki dzięki nazwom szczepów znanych na całym świecie. Oprócz tego wina te cechuje znakomita jakość, prostota, a także stabilność niezależna w znaczący sposób od rocznika i od tego, czy chodzi o gatunki wytrawne, półwytrawne czy półsłodkie.

Wina z Chile najwyższej jakości

Położenie geograficzne i górzyste tereny sprawiają, że w Chile panują optymalne warunki do uprawy roślin, z których następnie wytwarza się doskonałe trunki cieszące się uznaniem specjalistów i amatorów na całym świecie. Tradycje winiarskie są kultywowane w tym kraju od setek lat, czego efekt stanowią ogromne połacie terenów, na których w idealnych okolicznościach mogą się rozwijać najlepsze szczepy gwarantujące niepowtarzalny, głęboki smak czerwonego wina. Właśnie z tego rodzaju słyną chilijskie alkohole.

Winorośle rosną na całej długości geograficznej tego bardzo różnorodnego pod względem klimatycznym państwa. Ponieważ w zależności od regionu panujące warunki są mocno odmienne, również smaki i aromaty trunków prezentują nadzwyczaj bogatą paletę właściwości. Niezależnie od rocznika i rodzaju można mieć pewność, że zakupione poprzez nasz sklep internetowy wytrawne, półwytrawne czy półsłodkie wino z Ameryki Południowej spełni oczekiwania.

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Aktywne filtry

Luis Felipe Edwards Pupilla Shiraz 2019

Dostępny

35,00 zł Cena

Luis Felipe Edwards Pupilla Merlot 2019

Dostępny

35,00 zł Cena

Merlot Reserva Vina Falernia 2019

Dostępny

47,00 zł Cena

Carmenere Reserva Vina Falernia 2017

Dostępny

47,00 zł Cena

Syrah Vina Falernia 2016

Dostępny

47,00 zł Cena

Sauvignon Blanc Reserva Vina Falernia 2020

Dostępny

49,00 zł Cena

Los Vascos Cabernet Sauvignon Colchagua 2018

Dostępny

67,00 zł Cena

Carmenere Gran Reserva Vina Falernia 2018

Dostępny

69,00 zł Cena

Carmenere Syrah Gran Reserva Vina Falernia 2018

Dostępny

69,00 zł Cena

Chilijska para z Falernia

Dostępny

133,00 zł Cena

Los Vascos Le Dix Los Vascos Colchagua 2014

Dostępny

285,00 zł Cena

Luis Felipe Edwards Pupilla Carmenere 2020

Chwilowo niedostępny

35,00 zł Cena

Luis Felipe Edwards Pupilla Chardonnay 2020

Chwilowo niedostępny

35,00 zł Cena

Luis Felipe Edwards Pupilla Cabernet Sauvignon 2019

Chwilowo niedostępny

35,00 zł Cena

Chardonnay Reserva Vina Falernia 2019

Chwilowo niedostępny

47,00 zł Cena