Blog o Winie | Wina.pl - Internetowy sklep z winem online

Jak degustować wino? 5 porad

Właściwa degustacja wina nie ogranicza się jedynie do zakręcenia kieliszkiem i wypicia zawartości! To proces, który wymaga czasu i stosowania się do kilku zasad. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy pięć najważniejszych porad, które pomogą degustować wino jak profesjonalista!

today
remove_red_eye 27 odsłony

Jakie są rodzaje win? Wszystko, co musisz wiedzieć

Różnorodność win jest imponująca i niezmiennie fascynująca. Każde wino ma swoją historię i charakter. Kolor to oczywiście  niejedyny wyróżnik, dzięki któremu rozróżniamy ten szlachetny trunek.

today
remove_red_eye 91 odsłony

Jak zapakować wino? 5 pomysłów

Elegancko zapakowany prezent wskazuje, że obdarowana osoba jest dla nas ważna i zasługuje na to, co najlepsze. I chociaż liczy się wnętrze, to jednak odpowiednie opakowanie może wiele zdziałać! Nie inaczej jest w przypadku wina.

today
remove_red_eye 355 odsłony

Jak trzymać kieliszek wina?

Bardzo często można zaobserwować, że ludzie trzymają kieliszki z winem w sposób, który może negatywnie wpłynąć na smak alkoholu. Jak trzymać kieliszek wina, aby w pełni cieszyć się jego smakiem? Przeczytaj!

today
remove_red_eye 179 odsłony

Z czym pić prosecco? 5 porad

Prosecco to wino musujące, które cieszy się popularnością ze względu na swoją dostępność oraz smak. Z czym pić prosecco? Poznaj propozycje z naszego wpisu i znajdź swoje ulubione połączenie!

today
remove_red_eye 928 odsłony

W jakiej temperaturze przechowywać wino?

W jakiej temperaturze przechowywać wino i dlaczego jest ona tak ważna, dla wydobycia prawdziwego smaku i aromatu? Poznaj odpowiedzi z naszego artykułu!

today
remove_red_eye 193 odsłony

Czy wino jest zdrowe? Wszystko, co musisz wiedzieć

Wiele osób zastanawia się jednak czy wino jest zdrowe i jak często można je spożywać. W końcu nie od dziś mówi się o jego wpływie na poprawę trawienia. Sprawdź! 

today
remove_red_eye 91 odsłony

Jakie wino na wesele wybrać?

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu. Przygotowania do niego są jednak bardzo złożone. Wybór sali, menu, dekoracje, obrączki, suknia oraz garnitur... to tylko kilka elementów. Musisz również pamiętać o napojach dla swoich gości.

today
perm_identity Wina.pl
remove_red_eye 163 odsłony

Czy otwarte wino się psuje?

Chcesz uniknąć zepsucia alkoholu? Przechowuj go w odpowiedni sposób. Sprawdź, czy otwarte wino się psuje i po jakim czasie od odkorkowania butelki może tracić swoje pierwotne właściwości. Warto wiedzieć, co wpływa na kolor, smak i aromat napojów wysokoprocentowych.

today
remove_red_eye 246 odsłony