Kulinaria

Kulinaria

Wino do grzańca — którego użyć jako bazy?

Zanim uprzyjemnimy sobie zimowe wieczory odrobiną aromatycznego, rozgrzewającego trunku, warto zastanowić się, jaki rodzaj bazy będzie najlepszy. Wybór wina do grzańca nie jest prostym zadaniem, ponieważ wpływa na ostateczny smak napoju. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, jakie wino sprawdzi się najlepiej, a także poznaj kilka najciekawszych przepisów!

today
remove_red_eye 46 odsłony

Jakie wino do bigosu idealnie dopełni smak potrawy?

W niniejszym artykule przedstawiamy refleksje na temat idealnego towarzystwa w postaci wina dla jednego z najbardziej znanych polskich dań - bigosu. Jako klasyczna potrawa o wyrazistych smakach, bigos zasługuje na dopełnienie smaku za pomocą odpowiedniego wina. Przygotuj się na podróż po świecie win, aby odkryć idealne połączenie dla tego tradycyjnego, polskiego dania.

today
perm_identity Mateusz Szmyd
remove_red_eye 270 odsłony

Jakie wino wybrać do pizzy, by ucztować jak Włosi?

Większość osób uwielbia pizzę i z chęcią zamawia ją jako alternatywę na obiad lub kolację, niektórzy pieką ją samodzielnie i częstują nią zaproszonych gości. Aby dopełnić posiłek i sprawić, że nabierze prawdziwie włoskiego charakteru, warto zadbać o odpowiednie napoje. Wino sprawdzi się doskonale, jednak... jak je wybrać? Rodzajów pizzy jest tak wiele, że wybór idealnego trunku może okazać się wyzwaniem. Poznaj kilka praktycznych wskazówek i zachwyć się perfekcyjnie harmonizującymi ze sobą smakami!

today
remove_red_eye 82 odsłony

Jakie wino do sushi?

Wino z roku na rok zyskuje na swojej popularności i jest jednym z najpopularniejszych alkoholi spożywanych na świecie. Sushi natomiast jest jednym z najbardziej powszechnych i szlagierowych dań kuchni japońskiej, która to ostatnimi czasy jest uwielbiana przez polaków. Wino i sushi są zatem doskonałą parą dla wielu miłośników jedzenia i picia. Wybór idealnego wina do sushi może być zadaniem wymagającym i złożonym, ponieważ sushi to danie o wyjątkowych smakach, które wymagają delikatnego i umiejętnego podejścia do doboru odpowiedniego wina. W tym artykule omówimy najlepsze rodzaje wina, które idealnie dopełnią smak tej japońskiej potrawy oraz jak dobrać wina do różnych rodzajów sushi.

today
perm_identity Mateusz Szmyd
remove_red_eye 76 odsłony