Lista produktów marki Marqués de Murrieta

Marqués de Murrieta to jedna z najbardziej znanych posiadłości w regionie Rioja w Hiszpanii. Jest to jeden z bardziej tradycyjnych domów w Rioja i jest najbardziej znany z Castillo Ygay Gran Reserva Especial, wina z dominacją Tempranillo z niewielką ilością Mazuelo.

Oprócz tego Marqués de Murrieta produkuje szereg innych win w regionie, w tym odmianowe Mazuelo i premium białe Rioja.

Firma została założona w 1852 roku przez Luciano de Murrieta, a od 1983 roku należy do rodziny Cebrián-Sagarriga. Winiarnia znajduje się na wschód od Logroño, które w czasie budowy znajdowało się w regionie Rioja Oriental (Rioja Baja). Uważano jednak, że Murrieta nie może należeć do tego, co uważano za gorszy podregion, więc granica została przesunięta. Dziś osiedle znajduje się we własnej enklawie La Rioja Alta.

Wina Marqués de Murrieta są produkowane z owoców uprawianych na posiadłości. Winnice zajmują łącznie 300 hektarów (740 akrów) i znajdują się na wysokości od 400 do 500 metrów (1300-1600 stóp) nad poziomem morza. Wino Castillo Ygay pochodzi z indywidualnej działki w winnicy, podobnie jak inne najlepsze wino z posiadłości, nowoczesne Dalmau Reserva z Tempranillo z Cabernet Sauvignon i Graciano. Castillo Ygay starzeje się przez 30 miesięcy w beczkach z amerykańskiego dębu, podczas gdy Dalmau przez 19 miesięcy w dębie francuskim.

W Marqués de Murrieta produkuje się wiele innych win, które obejmują zarówno oznaczenia Reserva, jak i Gran Reserva. Należą do nich Marqués de Murrieta Reserva, który spędza 21 miesięcy w amerykańskim dębie, oraz Capellania Reserva Blanco, Viura fermentowana w stali nierdzewnej, a następnie dojrzewająca przez 17 miesięcy w nowym francuskim dębie. Murrieta jest również właścicielem Pazo Barrantes, producenta Albariño w apelacji Rias Baixas w Galicji.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Marques de Murrieta Reserva Rioja DOCa 2018

Dostępny

192,00 zł Cena

Marques de Murrieta Castillo Ygay Gran Reserva Especial 2010

Dostępny

1 899,00 zł Cena