Lista produktów marki Bodegas Arzuaga NavarroBodegas Arzuaga znajduje się w Valladolid, w samym sercu apelacji Ribera del Duero. Miejsce, w którym rodzą się wina produkowane przez winiarnię, to posiadłość La Planta, należąca do rodziny Arzuaga, w mieście Quintanilla de Onésimo w Valladolid. To gospodarstwo ma uprzywilejowaną lokalizację do uprawy winorośli, ponieważ jego winorośle otrzymują słońce i wilgoć niezbędną do doskonałego dojrzewania winogron.

Produkcja win Arzuaga jest niewątpliwie oparta na trzech przesłankach: glebie, klimacie i orientacji.

La Planta to miejsce, w którym współistnieje flora i fauna tego obszaru. Flora złożona z sosen, dębów bezszypułkowych i jałowców oraz fauna złożona z dzików i jeleni. To współistnienie jest bez wątpienia potwierdzeniem miłości, jaką rodzina Arzuaga darzy świat natury. Gospodarstwo składa się z 1400 hektarów, prawdziwego luksusu w pełnej nominałach i Złotej Mili Ribera del Duero.

To właśnie na początku lat 90. Florentino Arzuaga, po zakupie farmy La Planta, zaczął sadzić winorośl, budować winiarnię i oczywiście wytwarzać wino.

Wszystko oczywiście zaczyna się już w winnicy, bo nie da się zrobić dobrego wina bez zdrowych, wysokiej jakości winogron. Dlatego dba się o to, aby plony były bardzo ograniczone, dostosowane do gleb o niskiej żyzności i surowego klimatu kastylijskiego, ponieważ zbyt wysoka produkcja obniżyłaby strukturę i jakość wina. Doskonała jakość winogron, warunek dobrego wina, troska, z jaką dba się o winnice, oraz pasja w pracy sprawiły, że wina Arzuaga należą do najbardziej prestiżowych w nazwie pochodzenia Ribera del Duero.

Dzisiaj, Bodegas Arzuaga to 210 hektarów winnic, rozmieszczonych pomiędzy otoczeniem winnicy a naturalną przestrzenią posiadłości La Planta. Winnice Arzuaga cieszą się wyjątkowym klimatem: dzień to czyste słońce, zaś noc jest chłodna i wilgotna. Ta klimatyczna kombinacja sprawia, że ​​winogrona dojrzewają powoli i doskonale, czego efektem są zdrowe, wybarwione i słodkie owoce o aromatycznej kwasowości. W tym kastylijskim regionie, na glebach o niskiej żyzności, uprawia się odmiany Tinto Fino lub Tempranillo, a także francuskie Cabernet Sauvignon i Merlot. 80% winorośli ma ponad 20 lat, a produkcja wynosi mniej więcej 4000 kg/ha. Z drugiej strony Bodegas Arzuaga posiada winnice poza prowincją Valladolid, a konkretnie w miejscowości Malagón, w Ciudad Real, gdzie produkuje wino Pago Florentino.

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Arzuaga Navarro La Planta Ribera Del Duero DO 2021

Dostępny

85,00 zł Cena

Fan D`Oro Chardonnay Vino de Mesa Castillla Y Leon 2021

Dostępny

129,00 zł Cena

Arzuaga Crianza Ribera Del Duero DO 2020

Dostępny

199,00 zł Cena

Arzuaga Reserva Ribera Del Duero DO 2019

Dostępny

267,00 zł Cena

Amaya Arzuaga Collection Ribera del Duero 2020

Dostępny

544,00 zł Cena

Arzuaga Gran Reserva Ribera Del Duero DO 2016

Dostępny

609,00 zł Cena