Lista produktów marki GlenmorangieGlenmorangie powstaje z użycia jedynie pięciu naturalnych składników. Należy do nich mocno mineralna woda ze źródeł Tarlogie, jęczmień wyłącznie szkockiego pochodzenia, drożdże opracowane specjalnie na potrzeby destylarni, dęby z gór Ozark, z których powstaną najlepsze beczki i wreszcie czas, który whisky spędzi w tych właśnie beczkach dojrzewając w unikatowym, niezwykle łagodnym klimacie zatoki Dornoch.

Szóstym sekretnym elementem są ludzie – szalenie dynamiczny zespół, który działa pod czujnym okiem Dyrektora Kreatywnego Dr Billa Lumsdena, znanego również jako „Willy Wonka w świecie whisky”.

Swoją charakterystyczną delikatność Glenmorangie zawdzięcza wykorzystaniu najwyższych miedzianych alembików w całej Szkocji, dzięki którym tylko najlżejsze, najbardziej subtelne elementy destylatu zostaną zebrane jako spirytus. Ta imponująca aparatura stoi w samym sercu zakładu i osiąga wysokość 5,14 m odpowiadając rozmiarem dorosłej żyrafie, a uzyskany w ten sposób wyjątkowo łagodny i kwiatowy alkohol stanowi podstawę każdej Glenmorangie. Element wyzwania, które niesie w sobie pytanie „a gdyby tak…?” to domena wielu znakomitych artystów, a do takich trzeba zaliczyć Rzemieślników z Tain. Dla nich wszystko może się stać inspiracją do nowych eksperymentów. „A gdyby tak whisky smakowała jak wycieczka w głąb dzikiego lasu?”, „a gdyby tak odtworzyć charakter świeżo zaparzonej kawy?”, „a gdyby tak była aksamitna jak kawałek owocowego ciasta?”. Kreatywność jest dla nas grą zespołową, a komponowanie znakomitych whisky wymaga bujnej wyobraźni i dzięki zespołowi Dr Billa Lumsdena świat Glenmorangie to miejsce, w którym wszystko jest możliwe.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Glenmorangie Signet Highland Single Malt Scotch Whisky

Dostępny

998,00 zł Cena