Lista produktów marki PolizianoPoliziano zrodziło się w 1961 roku, kiedy Dino Carletti kupił pierwsze 22 hektary winnic, zakochany w swojej ojczyźnie i jej nieskończonej tradycji winiarskiej. Skąd nazwa posidłości? Każdy mieszkaniec Montepulciano jest określany jako Poliziano, wśród nich najbardziej znanym jest humanista i poeta Angelo Ambrogini (1454-1494), znany jako „Poliziano”, przedstawiony w logo.

Federico Carletti, syn Dino, po ukończeniu studiów rolniczych, przejął kierownictwo firmy pod koniec lat 70. Od razu dokonał zawodowego i filozoficznego przełomu, studiując i pracując wyłącznie na własnych winogronach. Firma rozrosła się na przestrzeni lat, osiągając obecne 170 hektarów winnic. Skoncentrowany na wysokiej jakości uprawie winorośli, nowoczesnej, ale szanującej środowisko i tradycję, uzyskuje Vino Nobile o dużej głębi, które potrafi również zaangażować międzynarodowy smak.

Federico w dążeniu do jakości i doskonałości w swoich winach zawsze odnawiał techniki zarówno na wsi, jak iw piwnicy. Lokalna odmiana par excellence, Sangiovese, znana w rejonie Montepulciano pod nazwą „Prugnolo Gentile”, została zbadana i wywyższona, osiągając głęboką wiedzę i pełną kontrolę nad naszymi winnicami. W tym samym czasie w latach 90. zasadzono międzynarodowe odmiany, takie jak Cabernet Sauvignon i Merlot, początkowo używane w mieszankach z Sangiovese, a później coraz częściej w czystości. To pragnienie eksploracji skłoniło Federico do ekspansji, najpierw w Maremmie w 1997 r., a następnie w Cortonie w 2000 r.

Wzmocniony ogromną wiedzą o potencjale obszaru Montepulciano, Federico od prawie dwudziestu lat koncentruje się na maksymalnej egzaltacji i wyrażaniu tego samego w swoich winach, od coraz bardziej „naturalnych” winnic po coraz mniej inwazyjne drewno celem jest wyrażenie typowości i naturalności. W ciągu ostatnich dwudziestu lat poświęcił się również badaniu geologicznemu wszystkich działek, dając w ten sposób życie dwóm bardzo znanym „crus”, całkowitej eliminacji produktów chemicznych w winnicy, krok po kroku dochodząc do zrównoważonego rolnictwa i, od 2021, do certyfikowanych win ekologicznych.

Rodzinna pasja do wina i regionu jest kontynuowana przez Francesco i Marię Stella, którzy odpowiednio od 2019 i 2021 roku działają jako fundamentalni doradcy Federico w interpretacji i stawianiu czoła obecnym i przyszłym wyzwaniom Poliziano.

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Poliziano Ambrae Toscana Bianco IGT 2019

Dostępny

95,00 zł Cena

Rosso di Montepulciano Poliziano 2021

Dostępny

99,00 zł Cena

Morellino di Scansano DOCG Lohsa Poliziano 2021

Dostępny

99,00 zł Cena

Vino Nobile di Montepulciano Poliziano 2019

Dostępny

189,00 zł Cena

Vino Nobile di Montepulciano Asinone Poliziano 2018

Chwilowo niedostępny

299,00 zł Cena

Vino Nobile di Montepulciano Poliziano magnum 1,5 L 2018

Dostępny

379,00 zł Cena