Lista produktów marki MeinklangNeusidlersee, niedaleko granicy węgierskiej, Meinklang to coś więcej niż tylko winnica i winiarnia.

Jest to w pełni samowystarczalne gospodarstwo rodzinne i społeczność ekologiczna. Zainspirowana przez Rudolfa Steinera i Goethego rodzina Michlits prowadzona przez Anneliese i Wernera Mitchlit przejęła rodzinne gospodarstwo ponad 20 lat temu z marzeniami o kompletnym projekcie rolniczym i winiarskim, który będzie funkcjonować w doskonałej harmonii z naturą. Zaczęli od uprawy organicznej, a 10 lat później przeszli na biodynamikę. Długie, ciepłe dni do późnej jesieni, co jest optymalnym klimatem dla dojrzałości fenolicznej. Tworzą własny kompost z obornika, wytłoków i sadzonek roślin. Oprócz produkcji wina zajmują się hodowlą bydła (chlubą gospodarstwa nie są winogrona, ale stado bydła rasy Angus), a także wiele innych upraw dziedzicznych i kolonii dzikich owadów. Ich winnice otoczone są naturalnymi stawami i porastają dzikie zioła i trawy. Wina fermentują wyłącznie z rodzimych drożdży i są wytwarzane przy minimalnej interwencji.
Bogate w minerały gleby wulkaniczne są idealne dla winorośli. Bazaltowa i lessowa gleba wraz z lekkimi warstwami piasku tworzą żyzne gleby. Są luźne, dobrze napowietrzone i zatrzymują ciepło - idealne warunki dla winorośli. Poprzez małe pęknięcia w skale ich korzenie wnikają na wiele metrów w głąb góry, pochłaniając jej cenne minerały. Najmniejszy region winiarski na Węgrzech (Somlo) ma tylko około 800 ha. Podczas gdy poszczególne miejsca i stoki były pierwotnie podzielone między rody szlacheckie, dziś obszar ten charakteryzuje się wieloma małymi działkami wykorzystywanymi przez samowystarczalnych rolników. Malownicze domki, drzewa owocowe, krzewy i urokliwe ogrody przydomowe wtapiają się w krajobraz górskich winnic.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Meinklang Prosa 2022

Dostępny

78,20 zł Cena podstawowa
cena początkowa:92,00 zł -15% Cena

Meinklang Burgenland Weiss 2022

Dostępny

79,00 zł Cena

Meinklang Burgenland Rot 2021

Dostępny

79,00 zł Cena

Meinklang Foam Vulkán (Somló) 2020

Dostępny

89,00 zł Cena

Meinklang Weisser Mulatschak 2022

Dostępny

96,00 zł Cena

Meinklang Rotter Mulatschak Burgenland 2022

Dostępny

109,00 zł Cena

Meinklang Graupert Grauburgunder Burgenland 2021

Dostępny

144,00 zł Cena

Meinklang Graupert Zweigelt Burgenland 2015

Dostępny

169,00 zł Cena