Nat Cool Branco Vinho Verde DOC Niepoort 1L

Nat Cool Branco Vinho Verde DOC Niepoort 1L

Nat Cool jest naturalnie „cool and funky”. Reprezentuje nowatorską koncepcję zapoczątkowaną przez Niepoorta, w ramach której różni producenci połączyli siły, aby stworzyć lekkie, łatwe w piciu wina w dychu pet nat. W regionie Vinho Verde wyprodukowano wino typowe dla tego regionu - wino, które nawiązuje do „mętnych” win z przeszłości, które były butelkowane z resztkowym cukrem i drobnym osadem, a następnie poddawane ponownej fermentacji w butelce. Witamy w świecie Nat Cool!

Indeks: PT01VNV013

73,00 zł
Brutto
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Rocznik
2019
Kraj
Portugalia
Region
Minho - Vinho Verde
Apelacja
Vinho Verde DOC
Winnica
Niepoort
Rodzaj wina
białe
Smak
wytrawne
Grona
Loureiro
Grona
Arinto
Pojemność
1000 ml
Temperatura podawania
12 st.C
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )

Proces produkcji:

Winogrona pochodzą głównie z podregionów Amarante i Lousada. Wino zostało zrobione staromodną metodą: w winie zatrzymano kilka gramów cukru, aby ponownie sfermentowało w butelce. Fermentacja jabłkowo-mlekowa odbywała się również w butelce.

Opis smakowy:

Lekko mętne z wyglądu, wino z dużą osobowością; świeże, żywe, z nutami cytrusowymi i roślinnymi. Nieskomplikowane  i bezpośrednie, oferuje wysoką kwasowość i lekki mus na podniebieniu, kończący się solnym, krystalicznym i orzeźwiającym finiszem. Najlepiej smakuje w tradycyjnym ceramicznym kubku  w połączeniu z tradycyjnymi portugalskimi przystawkami „petiscos”.

6 innych produktów w tej samej kategorii:
PT01VNV013
Specyficzne kody