Pieluni Riserva Illuminati

Pieluni Riserva Illuminati

Kolejne mistrzowskie, dopieszczone wino, urzekające bogactwem mocnych akcentów zarówno w nosie jak i w ustach. Z pewnością warte miejsca w piwniczce.

Oceny wina z roku 2014:

88

Oceny wina z roku 2006:

88

Oceny wina z roku 2003:

92
90
3

Oceny wina z roku 2001:

93
4

Oceny wina z roku 2000:

90
4

Indeks: IT03ABR004

259,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2015
Kraj
Włochy
Region
Abruzja
Apelacja
Montep.d Abruzzo Colline Terramane DOC
Winnica
Illuminati
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
pełne
Grona
Montepulciano
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
18 st.C
Zawartość alkoholu
15%
Wysyłka w ciągu
24 h ( w dni robocze )
Medale
Due Bicchieri Gambero Rosso

Opis smakowy

Intensywny kolor niemal czarnego rubinu. Aromaty owocowe (czarna porzeczka, śliwka, malina) ale także mocne nuty wanilii, tytoniu i lukrecji. Bardzo złożone.W ustach doskonale zbalansowane z miękkimi ale wyraźnymi taninami. Wino o bogatej strukturze, krągłe i bardzo eleganckie.

Proces produkcji

Późny (koniec października) ręczny zbiór owoców, lekko zmiażdżone owoce przechodzą długą (25-30 dni) macerację moszczu ze skórkami w małych kadziach nierdzewnych. Po mlekowo-jabłkowej fermentacji wino przelewane jest do małych dębowych beczek, w których dojrzewa przez 2 lata. W butelkach leżakuje przez 15 miesięcy w piwnicach Illuminati

Nagrody

4 wisienki od Duemilavini 88 pkt od Veronelli Guide

Prasa

Magazyn Wino 5/2009 Rocznik 2003 - Niezwykle skoncentrowany nos Pieluni zaczyna otwierać się naprawdę dopiero jakieś 30 godzin po otwarciu butelki. Czuć w nim krówkową słodycz, konfiturę ze śliwek, mnóstwo dobrego dębu, ale i jakąś przygniatającą siłę owocu - to nie jest jeszcze jeden wyżyłowany minster w pluszach. Wystarczy zresztą wziąć wino do ust, by poczuć, że oprócz wielkiej siły i koncentracji jest tu jednak bardzo solidna konstrukcja i - w ramach tej estetyki - harmonia. Wino może przyprawić o ból głowy i w tym stadium przeznaczone jest raczej dla miłośników mocnych wrażeń. Dlatego sugerujemy cierpliwość.

16 innych produktów w tej samej kategorii:
IT03ABR004
Specyficzne kody

Powiązane produkty