Lista produktów marki IlluminatiWiniarnia Illuminati mieści w miasteczku Controguerra, w prowincji Teramo, w północnej części regionu Abruzzo, który znajduje się pomiędzy Apeninami i Adriatykiem. Winiarnia została założona w 1890 roku przez Nicola Illuminati, prapradziadka najmłodszego dzisiaj członka rodziny, czteroletniego Nico. Przez 4 pokolenia winiarska rodzina Illuminati, kultywując tradycję dołożyła wszelkich starań aby rodzinna historia pozostała związana z winiarstwem. Własne, rodzinne winnice rozciągają się na obszarze 100 hektarów, pomiędzy błękitem Adriatyku a zboczami góry Gran Sasso, która sięga 320 metrów nad poziom morza.

Winiarnia Illuminati oprócz wysoko siegających walorów estetycznych, ze względu na swoją starodawną architekturę, wyposażona jest między innymi w trzy piwnice, w których stosuje się najnowsze technologie utrzymania stałej temperatury. Do starzenia wina używa się tutaj 225 litrowych beczek dębowych a wszystkie wina Illuminati należą do grupy Reserva i dojrzewają w butelkach przez co najmniej kilka miesięcy zanim można je znaleźć na półkach sklepów całego świata. Winiarnia Illuminati należy do DOC Controguerra a także DOCG Montepulciano d'Abruzzo.

Wina wytwarzane przez rodzinę Illuminati z roku na rok zwiększają swoje uznanie na całym świecie. Jako wyróżnienia wymienić tu można czterokrotne nagrody dla wina Riparosso, przyznane przez Gambero Rosso oraz zdobyty Oskar za stosunek jakości do ceny. Ikona winiarni, wino Lumen zostało docenione m.in. przez włoskie stowarzyszenie sommelierów, przez Gambero Rosso oraz zostało także uznane za czołówkę włoskich win przez wielu specjalistów włoskiego winiarstwa. Wino Zanna dostało 5 gwiazdek od Włoskiego Stowarzyszenia Sommelierów oraz 2 czerwone kieliszki od Gambero Rosso.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Costalupo Illuminati 2020

Chwilowo niedostępny

39,00 zł Cena
Niedostępny

Campirosa Illuminati 2020

Dostępny

47,00 zł Cena

Daniele Illuminati 2018

Chwilowo niedostępny

115,00 zł Cena
Niedostępny

Zanna Riserva Illuminati 2017

Dostępny

145,00 zł Cena

Pecorino Illuminati 2020

Chwilowo niedostępny

55,00 zł Cena
Niedostępny

Ilico Montepulciano d'Abruzzo Illuminati 2017

Chwilowo niedostępny

59,00 zł Cena
Niedostępny

Lumen Riserva Illuminati 2015

Chwilowo niedostępny

199,00 zł Cena
Niedostępny

Riparosso Double Magnum 3 litry Illuminati 2018

Chwilowo niedostępny

199,00 zł Cena
Niedostępny

Pieluni Riserva Illuminati 2015

Chwilowo niedostępny

259,00 zł Cena
Niedostępny