Lista produktów marki CaparzoPod nazwą CAPARZO tak naprawdę kryją się trzy, należące do Pani Elisabetty Gnudi Angelini, posiadłości: Borgo Scopeto, Doga Delle Clavule i tytułowe Caparzo. Winnica Caparzo to jeden z najbardziej prestiżowych i popularnych obszarów uprawy winorośli w Montalcino, znany ze swojej wysokiej jakości i niepowtarzalnego stylu. Posiadłość rozciąga się na obszarze 200 ha, z czego 90 ha stanowią winnice. Podłoże stanowią tu głównie mieszaniny łupków i piaskowca, a uprawiane szczepy to Sangiovese, Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot, Colorino i Chardonnay.

W winnicach Caparzo powstają znakomite: Brunello di Montalcino, Brunello di Montalcino Riserva oraz Rosso di Montalcino, a także znakomite Sangiovese i Chardonnay IGT Toscana oraz destylaty Grappa di Brunello i Grappa Riserva. Caparzo uchodzi za jedną z pierwszych winnic, w których zrozumiano i nauczono się wykorzystywać wpływ terroir na właściwości wina. Z tej wiedzy powstały takie wina jak Brunello di Montalcino Vigna „La Casa” (począwszy od 1977r.) i Rosso di Montalcino Vigna „La Caduta” (od 1991r.). Są to wina klasy Single Vineyard - pochodzące tylko z jednej, niedużej i wybitnej parceli.

Borgo Scopeto, posiadłość z południowej części regionu Chianti Classico reprezentowana jest przez Chianti Classico, Chianti Classico Riserva, Supertoskana - Borgonero, a także jedno z najbardziej popularnych win deserowych: Vin Santo del Chianti Classico. Natomiast najmłodsza z posiadłości, zakupiona w 2001 roku i reprezentująca region Maremma di Toscana: DOGA delle CLAVULE - przez jej sztandarowe wina Doga delle Clavule Morellino di Scansano i Doga delle Clavule Vermentino.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Caparzo Sangiovese Toscana IGT 2020

Dostępny

49,00 zł Cena

Caparzo Chardonnay Toscana IGT 2020

Dostępny

49,00 zł Cena

Doga delle Clavule Vermentino Toscana IGT 2020

Dostępny

69,00 zł Cena

Doga delle Clavule Morellino di Scansano DOCG 2018

Dostępny

89,00 zł Cena

Borgo Scopeto Chianti Classico DOCG 2019

Dostępny

98,00 zł Cena

Borgo Scopeto Borgonero Toscana IGT 2018

Dostępny

123,00 zł Cena

Caparzo Rosso di Montalcino DOC 2020

Dostępny

128,00 zł Cena

Caparzo Cà del Pazzo Toscana IGT 2017

Dostępny

197,00 zł Cena
dev