Adami Col Fondo / Sui Lieviti Brut Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG

Adami Col Fondo / Sui Lieviti Brut Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG

Col Fondo, klasyczny przedstawiciel tradycji Valdobbiadene, jest częścią rodziny Adami od początku XX wieku. Najpierw dziadek Abele, a potem ojciec rodu Adriano, butelkowali wino na wiosnę, które w czasie majowych i czerwcowych upałów ponownie zaczynało fermentować, tworząc w ten sposób „vin col fondo”, czyli na osadzie. I nie dekantujcie tego wina, odwróćcie butelkę do góry dnem i dajcie mu zmętnieć, a wtedy poczujecie intensywność, głębię i niezwykły smak.

Indeks: IT01TRE023


114,00 zł
Brutto
Ilość

Kraj
Włochy
Region
Veneto
Apelacja
Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG
Winnica
Adami
Rodzaj wina
musujące
Rodzaj wina
białe
Smak
wytrawne
Grona
Prosecco
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
8 st.C
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )

Opis smakowy

Barwa słomkowa, cytrusowa świeżość, nuty papierówek i białej brzoskwini, z czasem wyraźniejsze aromaty drożdżowe, skórka chleba i crème fraiche, w tle też nuty ziołowe, mięta i tymianek. Subtelny mus, kremowa faktura i żywa kwasowość. Klasyczny, migdałowo-orzechowy finisz.

Rekomendacje kulinarne

Genialny aperitif, choć ze względu na dojrzewanie na osadzie świetnie radzi sobie z rybami oraz do risotto z grzybami lub warzywami, a nawet pizzą!

Proces produkcji

Delikatne tłoczenie, fermentacja i kontakt z drobnym osadem w kadziach ze stali nierdzewnej przez co najmniej 6 miesięcy. Wiosną wino w chłodnych ciemnych piwnicach w temperaturze 16-17°C przechodzi wtórną fermentację w butelce. Po zakończeniu fermentacji osad drożdżowy pozostaje w butelce.

16 innych produktów w tej samej kategorii:
IT01TRE023
Specyficzne kody