Lista produktów marki Kleine ZalzeMiasto Stellenbosch, w okolicach którego znajdują się winnice Kleine Zalze to serce jednego z winiarskich regionów Afryki Południowej, Cape Winelands. Znany i doświadczony prawnik od wielu lat związany z tym miejscem, Kobus Basson, kupił winnice Kleine Zalze w 1996 roku, ale wina produkowano na tych terenach już od XVII wieku. Pierwsze winnice założył tu w 1695 roku Nicolas Cleef, który musiał odznaczać się świetną intuicją w kwestiach terroir, ponieważ udało mu się wybrać miejsce najlepsze z możliwych, o glebach dających wina wyróżniające się i intensywne w smaku. Potwierdzają to badania składu gleb: bogactwo minerałów i głębokie pokłady gliny, które idealnie wspierają rozwój korzeni krzewów winorośli.

Każda działka winnicy daje winiarzom z Kleine Zalze odrębny, specyficzny element do budowania niepowtarzalnych, odzwierciedlających terroir kompozycji. Wszystkie winnice zarządzane są oddzielnie, a plony utrzymywane na niskich poziomach, po to by wytwarzane tu wina zawsze odznaczały się najwyższą jakością. Wina Kleine Zalze charakteryzują się dobrą strukturą i złożonością, a także żywym, intensywnym smakiem. Ich styl jest specyficzny dla win Południowej Afryki: wina są owocowe, orzeźwiające, ale jednocześnie eleganckie i zrównoważone, a ponadto idealne jako akompaniament do dobrego jedzenia.

Na 60-ciu hektarach uprawiane są następujące szczepy: Shiraz, Merlot, Chenin Blanc, Cabernet Sauvignon oraz Pinotage, a pozostałe winogrona kupuje się tylko od najlepszych i sprawdzonych farmerów z okolic West Coast, Stellenbosch oraz Overberg, przy stałej kontroli ich zbiorów przez winemakera Kleine Zalze.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Kleine Zalze Foot Of Africa Shiraz RPA 2019

Dostępny

49,00 zł Cena

Pinotage Cellar Selection Kleine Zalze 2019

Dostępny

59,00 zł Cena

Kleine Zalze Cellar Selection Cabernet Sauvignon RPA 2019

Dostępny

63,00 zł Cena

Kleine Zalze Cellar Selection Merlot RPA 2019

Dostępny

63,00 zł Cena

Kleine Zalze CLEEFS Cabernet Sauvignon RPA 2019

Dostępny

63,00 zł Cena

Chenin Blanc Vineyard Selection Kleine Zalze 2021

Dostępny

68,00 zł Cena

Kleine Zalze Vineyard Selection Cabernet Sauvignon RPA 2020

Dostępny

93,00 zł Cena

Chenin Blanc Bush Vines Kleine Zalze 2021

Chwilowo niedostępny

49,00 zł Cena
dev