Lista produktów marki Livio FellugaOdważny, wizjonerski, oświecony i wycofany, po każdym wyzwaniu Livio Felluga zawsze wracał do swoich pasji: rodziny, ziemi, swoich wzgórz. Z nieskończonym uczuciem i podziwem Veronelli nazwał go „rodakiem”: czy istnieje trafniejsze słowo określające patriarchę XX-wiecznej friulańskiej uprawy winorośli?

Livio Felluga - historia winnicy Livio Felluga to historia rodziny, która od 5 pokoleń zajmuje się produkcją wina w regionie Friuli, w najbardziej wysuniętej na północny-wschód części Włoch.

Nietrudno zrozumieć, w jaki sposób historia Livio Fellugi i jego wina przeplata się z historią wyjątkowego terroir otaczającego skrajny północno-wschodni Adriatyk, punkt styku Morza Śródziemnego i Europy Środkowej.

Opowieść o zmieniających się granicach, znikających imperiach, minionych wojnach, historie ludzi, którzy się tu osiedlili. Historia rodziny, która przeżyła dwie wojny światowe, najpierw w Cesarstwie Austro-Węgierskim, a następnie w nowym Królestwie Włoch, osiedlając się na skalistym wybrzeżu półwyspu Istria i lagunie Grado.

Livio Felluga przeniósł się do Friuli pod koniec lat 30. XX wieku i zamieszkał na łagodnych zboczach Rosazzo. Powrót do Włoch nie był łatwy dla ocalałych z II wojny światowej: granice fizyczne, polityczne i etniczne zostały zrewolucjonizowane i zmienione na zawsze, podobnie jak rolniczy i społeczny krajobraz wzgórz. Ludność wiejska wyjeżdżała, dalej zubażając ziemię i porzucając uprawy, wartości i tradycje z nią związane.

Livio Felluga musiał podjąć nową walkę o przywrócenie życia tym wzgórzom, przekonany, że tylko odrodzenie wysokiej jakości rolnictwa może przywrócić życie na friulijskiej wsi.

Odważnie zaczął odnawiać stare winnice Rosazzo i sadzić nowe, wprowadzając innowacyjne pomysły i metody.

Było to trudne zadanie podjęte z wielką determinacją i pasją, które doprowadziło go na przestrzeni lat do stworzenia jednej z najpiękniejszych i najbardziej znaczących posiadłości we Włoszech, przynosząc mu zasłużony tytuł odbudowania friulijskiej tradycji winiarskiej.

Livio Felluga utożsamia się z najlepszą tradycją winiarską we Friuli, a obecnie także poza tą wybraną krainą, uprzywilejowaną ze względu na swój lud i wina. Skonsolidowana zwyczajowa miłość do wina jest częścią rodziny od sześciu pokoleń. Odkąd Livio Felluga poświęcił swoje przywiązanie do tych wzgórz, odnawiając pierwsze winnice w Rosazzo, jego wina – z ich niepowtarzalnym stylem i aromatem – stały się winami  starożytnej mapy wzgórz Friuli, symbolu głębokiego związku między ziemią a jej historią, która pojawia się na etykietach wina od 1956 r. Pionierska wizja Livio Fellugi, dotycząca kluczowego znaczenia wiedzy, szacunku dla terytorium i obsesji na punkcie jakości, była przekazywana w posiadłości, dziś już głównie w rękach jego dzieci. 228 hektarów (159 pod winoroślą) tworzy złożony ekosystem z Alpami w tle i widokiem sięgającym aż do morza. 14 odmian winorośli sadzi się w winnicach przeplatających się z lasami, trawiastymi zboczami, gajami oliwnymi, ścieżkami, strumieniami, przepustami, morwami i drzewami owocowymi. 320 pojedynczych działek rozciąga się na ponad 550 kilometrach rzędów winorośli, gdzie starożytna wiedza jest przekazywana z pasją, a nowa wiedza ewoluuje. Mapa geograficzna z dumą przedstawia wspaniałe białe wina Friuli w ponad 80 krajach, uwieczniając marzenie tego wielkiego człowieka, Livio Fellugi.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Livio Felluga Sharis Delle Venezie IGT 2020

Dostępny

135,00 zł Cena

Livio Felluga Vertigo Delle Venezie IGT 2017

Dostępny

135,00 zł Cena

Livio Felluga Fruliano Colli Orientali del Friuli DOC 2021

Dostępny

165,00 zł Cena

Livio Felluga Sauvignon Blanc Collio DOC 2020

Dostępny

165,00 zł Cena

Livio Felluga Terre Alte Rosazzo DOCG 2018

Chwilowo niedostępny

429,00 zł Cena
dev