Livio Felluga Vertigo Delle Venezie IGT

Livio Felluga Vertigo Delle Venezie IGT

Merlot i Cabernet Sauvignon czyli Vertigo, zawrót głowy, bowiem  są aromaty, smaki, chwile, które przywracają naturalny rytm pór roku, godzą nas ze światem i naturą, uczą nas poznawać i smakować historię, poczucie wyjątkowej i ekscytującej pracy. To bogactwo przeszłości, entuzjazm teraźniejszości i siła przyszłości.

Indeks: ZZZZZZ


135,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2017
Kraj
Włochy
Region
Friuli
Apelacja
Delle Venezie IGT
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
średnie
Grona
Merlot
Grona
Cabernet Sauvignon
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
10-12 st.C
Zawartość alkoholu
13%
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )

Opis smakowy

Subtelny i złożony nos z nutą poziomek i jagód zmieszanych z nutami kako, słodkimi przyprawami, cynamonem, tabaką i budyniem. Gładkie, intrygujący wino z jedwabistymi taninami. Nuty różowego grejpfruta i wilczomlecza przechodzące w stylowe wykończenie, z nutami korzennymi i cytrusowymi.

Rekomendacje kulinarne

Świetne do pikantnych makaronów, potraw z ryżem, grillowanego lub duszonego czerwonego mięsa, wołowiny, pieczonej wieprzowiny, jagnięciny, koźliny, dzikiego ptactwa i średnio dojrzałych serów.

Proces produkcji

Ręczny zbiór, odszypułkowanie, fermentacja w kadziach ze stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze. Wino dojrzewa w kadziach ze stali nierdzewnej i małych beczkach z dębu francuskiego przez co najmniej 12 miesięcy i minimum 4 miesiące w butelce. 

16 innych produktów w tej samej kategorii:
ZZZZZZ
Specyficzne kody