Lista produktów marki Domaine ChansonTwierdza, która oddzielała winiarzy od króla.

Położona w sercu Côte de Beaune, historycznym centrum Burgundii, Domaine Chanson jest jednym z najbardziej historycznych producentów wina w Burgundii, założonym w 1750 roku przez Alexisa Chansona.

Niezwykłym atrybutem posiadłości jest Bastion, który jest jedną z 6 fortec, które tworzyły część muru otaczającego miasto Beaune, utworzonego w XV wieku przez pierwszych książąt Burgundii. Bastion de l'Oratoire został zbudowany, aby oddzielić niesfornych i nieposłusznych winiarzy od bogatych, którzy nie chcieli być związani z Francją po buntach, ale król Ludwik XI przejął w posiadanie Beaune i oddzielił winiarzy, mimo że do tego czasu winnice były w pełni huśtawka i przyczyniła się do wzrostu gospodarczego.

Simon Verry, negocjator w sprawie wina, założył dom win burgundzkich i pozwolono mu używać Bastionu do przechowywania swoich win, a Alex Chanson był dyrektorem domu.

Dwa wieki później rodzina Chanson, która posiadała już kilka winnic w regionie, przejęła Bastion, a Alex dobudował jeszcze dwa poziomy fortecy, a do 1826 r. Bastion osiągnął swój ostateczny kształt.

Dziś na 4 różnych poziomach Bastion Chanson jest w całości wykorzytywane do dojrzewania wina. Pierwsze trzy piętra na czerwone wina, a każde z nich jest przeznaczone na inny rocznik. Jeśli chodzi o czwarte piętro, mieści ono białe wina.

Wina odniosły sukces, a rodzina Chanson nadal zwiększała zakupy winnic, jednak w latach 80. jakość ich win pogorszyła się, a firma potrzebowała pomocy Jacqueas'a Bollingera, ikony Szampanii, który zainwestował i przejął firmę w 1999 roku.  Nowy zespół z dużym doświadczeniem z najlepszymi winami Burgundii, podniósł wina z Chanson na nowy poziom, zdobywając uznanie konsumentów na rynkach eksportowych. Oceny win Chanson pojawiają się w najlepszych branżowych pismach jak Decanter i Wine Spectator, uzyskując z reguły bardzo wysokie noty. W 2010 roku została oddana do użytku nowa winiarnia "grawitacyjna" w Savigny-lès-Beaune.

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Domaine Chanson Mercurey AOC 2020

Chwilowo niedostępny

167,00 zł Cena
Niedostępny

Domaine Chanson Santenay AOC 2018

Chwilowo niedostępny

173,00 zł Cena
Niedostępny

Domaine Chanson Montagny 1er Cru AOC 2022

Dostępny

279,00 zł Cena

Domaine Chanson Meursault AOC 2018

Chwilowo niedostępny

329,00 zł Cena
Niedostępny

Domaine Chanson Gevrey-Chambertin AOC 2018

Dostępny

340,00 zł Cena

Domaine Chanson Pommard 1er Cru Les Charmots AOC 2018

Dostępny

489,00 zł Cena

Domaine Chanson Morgon AOC 2013

Chwilowo niedostępny

85,00 zł Cena
Niedostępny

Domaine Chanson Viré-Clessé AOC 2018

Chwilowo niedostępny

99,00 zł Cena
Niedostępny

Domaine Chanson Le Bourgogne Pinot Noir AOC 2020

Chwilowo niedostępny

115,00 zł Cena
Niedostępny

Domaine Chanson Savigny-lès-Beaune Pinot Noir AOC 2021

Chwilowo niedostępny

239,00 zł Cena
Niedostępny