Lista produktów marki Casa Coste PianeCasa Coste Piane to mała winnica, pięknie położona w historycznej części Prosecco, w miejscowości Santo Stefano di Valdobbiadene. Firmę prowadzi Loris Follador, winiarz od ponad dwudziestu lat, który lubi nazywać siebie rolnikiem, posiadaczem ziemi, która musi być zdrowa i żywotna. Jest autorytetem w dziedzinie agronomii, ale także historii i poezji. Pomagają mu żona Sandra i synowie Adelchi i Raffaele. Rodzina Follador od kilku pokoleń zajmuje się uprawą winorośli dlatego obecny właściciel podąża przede wszystkim za tradycją w produkcji wina. Praca w tej winnicy opiera się na najwyższym poszanowaniu środowiska naturalnego, a więc ręczne zbiory, korzystanie z autochtonicznych szczepów i dzikich drożdży oraz całkowite odrzucenie herbicydów i nawozów chemicznych.

Jak mówi Loris „nasza filozofia produkcji i pracy w winnicy, głównie ręcznej, charakteryzuje się staranną, nieinwazyjną uprawą winorośli. Przeciw chorobom grzybiczym stosujemy głównie miedź i siarkę w połączeniu z naturalnymi induktorami odporności. Nie stosujemy również herbicydów i nawozów chemicznych. Jesteśmy częścią Konsorcjum Vini Veri, którego celem jest uzyskanie wina przy braku przyspieszeń i stabilizacji, odzyskanie najlepszej równowagi między działaniem człowieka a cyklami natury.”

„Naszym głównym produktem jest Prosecco “Frizzante...Naturalmente”, spontanicznie refermentowane w butelce. Wino otrzymywane z białych sfermentowanych gron Glera, po pierwszej fermentacji w stalowych zbiornikach pozostaje tam przez całą zimę. Wiosną, wraz z pierwszymi upałami, po zabutelkowaniu wina, rozpocznie się spontaniczna refermentacja w butelce. Jest to łatwe do picia, wytrawne i lekko musujące wino, w którym wyróżnia się soczystość i mineralność wynikające z cech kraju pochodzenia. Prosecco „Frizzante…Naturalmente” nie jest poddawane zabiegom fizyko-chemicznym podczas winifikacji, a nawet przed butelkowaniem (takim jak wąskie filtracje sterylizacyjne), dzięki czemu utrzymuje je przy życiu i stale ewoluuje w czasie dzięki obecności naturalnych drożdży w butelce".

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Casa Coste Piane Gleris Colli Trevignani IGT

Dostępny

95,00 zł Cena

Casa Coste Piane Prosecco Valdobiaddene DOCG

Dostępny

125,00 zł Cena

Casa Coste Piane Prosecco Brichet Colli Trevigiani IGT

Dostępny

135,00 zł Cena

Casa Coste Piane Il Bianco Magnum Prosecco DOC

Dostępny

239,00 zł Cena
dev