Casa Coste Piane Il Bianco Magnum Prosecco DOC

Casa Coste Piane Il Bianco Magnum Prosecco DOC

Podwójna przyjemność od Lorisa Folladora. Szczere, wszechstronne kulinarnie Prosecco w wersji magnum, dla którzy kochają tradycję i autentyczne smaki. Last but no least, genialna etykieta, zaprojektowana przez Maurizio Olivotto, ilustratora bajek dla dzieci, pochodząca z kolekcji etykiet stworzonych specjalnie dla Casa Coste Piane przez ilustratorów Międzynarodowej Wystawy Ilustracji dla Dzieci „Štěpán Zavřel” w Sarmede.

Indeks: IT01VEN028


269,00 zł
Brutto
Ilość

Kraj
Włochy
Region
Veneto
Apelacja
Prosecco DOC
Rodzaj wina
białe
Rodzaj wina
musujące
Smak
wytrawne
Grona
Prosecco
Pojemność
1,5 L
Temperatura podawania
8-10 st.C
Zawartość alkoholu
11%
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )
Czy winnica BIO
tak – uprawa ograniczna/naturalna
Bio
organiczne

Opis smakowy

Jasnożółty kolor, w nosie miąższ dojrzałej gruszki, polne kwiaty, jabłka, aromatyczne zioła i nuty świeżego, chrupkiego pieczywa. Usta pikantne i świeże, cudownie perliste, z soczystym, migdałowo-mineralnym finiszem. Cóż za przyjemność!

Rekomendacje kulinarne

Doskonały aperitif, w tym wypadku w dwójnasób, również doskonałe wino do ryb, owoców morza (polecamy z grilla) oraz delikatnych wędlin i drobiu.

Proces produkcji

Ręczny zbiór, delikatne tłoczenie, spontaniczna fermentacja i kontakt z drobnym osadem w kadziach ze stali nierdzewnej przez co najmniej 6 miesięcy. Na wiosnę wino przechodzi wtórną fermentację w butelce. Po zakończeniu fermentacji osad drożdżowy pozostaje w butelce.

16 innych produktów w tej samej kategorii:
IT01VEN028
Specyficzne kody