Casa Coste Piane Prosecco Valdobiaddene DOCG

Casa Coste Piane Prosecco Valdobiaddene DOCG

Rozkosz! Ultratradycyjne Prosecco, nie z autoklawu, tylko z refermentacji w butelce na osadzie (col fondo), nie z monokultury, bo w winnica to żywy organizm, nie ze spalonej herbicydami ziemi, bo rosną na niej kwiaty, trawa i ...warzywa! Niezrównane wino, w którym zakochacie się po uszy.

Indeks: IT01VEN026


134,00 zł
Brutto
Ilość

Kraj
Włochy
Region
Veneto
Apelacja
Prosecco Valdobiaddene DOCG
Rodzaj wina
białe
Rodzaj wina
musujące
Smak
wytrawne
Grona
Prosecco
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
8-10 st.C
Zawartość alkoholu
11%
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )
Czy winnica BIO
tak – uprawa ograniczna/naturalna
Bio
organiczne

Opis smakowy

Piękny, zamglony żółty kolor (osad!), intensywne, kwiatowe aromaty, mnóstwo owocu, jabłek, gruszek, moreli, brzoskwiń i odrobinę grejpfruta. Usta świeże i mineralne, ale dojrzałe, porażająco soczyste i nieprzeciętnie owocowe. Zachwycające Prosecco z pikantno-mineralnym finiszem!

Rekomendacje kulinarne

Oczywiście jako aperitif, ale wina na osadzie pięknie łączą się z rybami, owocami morza, pizzą biancą i różnymi risotto, czy to na bazie skorupiaków, warzyw czy nawet grzybów.

Proces produkcji

Ręczny zbiór, delikatne tłoczenie, spontaniczna fermentacja i kontakt z drobnym osadem w kadziach ze stali nierdzewnej przez co najmniej 6 miesięcy. Na wiosnę wino przechodzi wtórną fermentację w butelce. Po zakończeniu fermentacji osad drożdżowy pozostaje w butelce.

16 innych produktów w tej samej kategorii:
IT01VEN026
Specyficzne kody