Casa Coste Piane Prosecco Brichet Colli Trevigiani IGT

Casa Coste Piane Prosecco Brichet Colli Trevigiani IGT

Brichet, zmysłowe Prosecco z niewielkim dodatkiem szczepu Verdiso, z zabytkowej winnicy „Serre” w Miane, ze wzgórz pochodzenia morenowego, utworzonych podczas ostatniego wielkiego zlodowacenia, składających się , co bardzo istotne, z zestalonych niebieskawych glin osadowych, margla lub Salìs w lokalnym dialekcie oraz piaskowca, skupisk skał i piasku, bogatych w skamieniałości i minerały, które nadają smak i mineralność temu niezrównanemu winu. Cudo!

Indeks: IT01VEN027


139,00 zł
Brutto
Ilość

Kraj
Włochy
Region
Veneto
Apelacja
Colli Trevigiani IGT
Rodzaj wina
białe
Rodzaj wina
musujące
Smak
wytrawne
Grona
Prosecco
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
8-10 st.C
Zawartość alkoholu
11%
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )
Czy winnica BIO
tak – uprawa ograniczna/naturalna
Bio
organiczne

Opis smakowy

Jasnożółty kolor z zielonymi refleksami. Gęsty, intensywny nos, z aromatami kwiatów pomarańczy, wrzosu, czarnego bzu, gruszek i skórki limonki oraz sporo nut drożdżowych vide brioszka. Delikatne, perliste, niemal kremowe musowanie, spory ekstrakt i niebywała soczystość. Harmonijna, dojrzała kwasowość i piękny, mineralno-słony finisz. Autentyczne Prosecco w najlepszym wydaniu!

Rekomendacje kulinarne

Rzecz jasna jako aperitif, choć my polecamy do pizzy z ostrym salami, tagliatelle z sardelami, słonymi tartami, wędlinami i wszelkiego rodzaju risotto. I tak naprawdę możecie ostro poszaleć z tym winem w kuchni, bo nawet kruche ciasto z mirabelkami posypane kwiatem soli, będzie tu nie od rzeczy.

Proces produkcji

Ręczny zbiór, delikatne tłoczenie, spontaniczna fermentacja i kontakt z drobnym osadem w kadziach ze stali nierdzewnej przez co najmniej 6 miesięcy. Na wiosnę wino przechodzi wtórną fermentację w butelce. Po zakończeniu fermentacji osad drożdżowy pozostaje w butelce.

16 innych produktów w tej samej kategorii:
IT01VEN027
Specyficzne kody