Lista produktów marki Bodegas y Viñedos MerayosMarka Marayo została stworzona w roku 2010, bazując na doświadczeniu całego życia Pedro Merayo oraz winogronach z jego starych winnic. Winiarnia ulokowana jest w posiadłości rodzinnej Miramonte, niedaleko miasta Ponferrada. Wyposażona w nowoczesne urządzenia i najnowszą technologię pozwala na tworzenie znakomitych win. Otacza ją 10 hektarów winnic, podzielonych na pięć wyodrębnionych działek o różnej charakterystyce. Zbiory odbywają się wyłącznie ręcznie, a do produkcji win wykorzystuje się najnowsze technologie w tym nowoczesne kadzie ze stali nierdzewnej.

Mimo że produkcja wina pod własną marką zaczęła się niespełna siedem lat temu, Merayo jest dziś znaczącym producentem w regionie.

Region Bierzo jest usytuowany w północno zachodniej części Hiszpanii i charakteryzuje się wyjątkowym i unikalnym mikroklimatem. Z jednej strony mamy tu podobnie jak w Galicji sporą wilgotność i dużą ilość opadów, z drugiej zaś wiele wspólnego z gorącym i suchym klimatem Kastylii. Położenie na niskiej wysokości nad poziomem morza chroni region przed wiosennymi przymrozkami oraz sprawia, że winogrona dojrzewają ok miesiąca wcześniej niż w Kastylli. Średnia roczna temperatura to 12°C, (zimą minimum 3.5°C, a latem maksimum 24°C).

Wina produkowane w tej apelacji muszą ograniczać się do poniższych szczepów: Czerwone: Mencia, Alicante Bouschet, oraz eksperymentalnie Tempranillo, Merlot, Cabernet Sauvignon. Białe: Dona Blanca, Godello, Palomino oraz eksperymantalnie Malvasia, Chardonnay i Gewurztraminer.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Merayo Mencía Bierzo DO 2021

Dostępny

49,00 zł Cena

Merayo Las Tres Filas Mencía Bierzo DO 2020

Dostępny

75,00 zł Cena

Merayo Godello Bierzo DO 2021

Dostępny

75,00 zł Cena

Merayo Aquiana Tinto Mencía Bierzo DO 2017

Dostępny

119,00 zł Cena