Lista produktów marki Massolino„Wino, ziemia, rodzina… wieki pracy, cztery pokolenia, wielka miłość do ziemi - Rodzina Massolino zawsze tworzyła wino w Serralunga d’Alba - tutaj, gdzie jest ich dom…”

Historia winnicy rozpoczyna się w 1896 roku, kiedy założyciel Rodu - Giovanni osiadł w miasteczku Serralunga d’Alba. Pierwsze winnice powstały w roku 1928 za sprawą syna Giovanniego - Giuseppe oraz jego siostry. Już w roku 1934 byli dość poważnymi producentami wina wspólnie z innymi farmerami założyli RADĘ PRODUCENTÓW BAROLO I BARBARESCO.

Dzisiaj filozofia produkcji wina w tej rodzinnej firmie pozostaje niezmiennie taka sama jak przed laty i oparta jest o wieloletnie doświadczenie, wielkie zaufanie dla starych, autochtonicznych odmian, wykorzystanie cudownych własności gleb i mikroklimatu, tych najlepszych regionów Piemontu. Ta ziemia, cudowny, choć trudny szczep Nebbiolo i miłość do wina dają efekty, którymi zachwycają się koneserzy na całym świecie.

Łączna powierzchnia winnic rodziny MASSOLINO to dzisiaj ok. 20 h, a ich 4 prawdziwe perły „Crus” - winnice Margheria, Parafada, Vigna Rionda i Parussi dają Barolo słynne na całym świecie i doceniane wielokrotnie w klasyfikacji biblii winiarstwa włoskiego - Gambero Rosso, nagrodami Due i Tre Bicchieri.

Dzisiaj rodzinnym zakładem kieruje Franco Massolino, który oprócz wielkiego szacunku dla tradycji korzysta z tego co najlepsze w nowoczesnym winiarstwie.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Massolino Dolcetto d'Alba DOC 2021

Dostępny

99,00 zł Cena

Massolino Barbera d'Alba DOC 2021

Dostępny

119,00 zł Cena

Massolino Chardonnay Langhe DOP 2020

Dostępny

125,00 zł Cena

Massolino Nebbiolo Langhe DOP 2020

Dostępny

145,00 zł Cena

Massolino Rieslling Langhe DOP 2019

Dostępny

149,00 zł Cena
dev