Lista produktów marki Dario PrinčičWiniarnia Prinčič znajduje się we wsi Oslavia, na północ od miasta Gorizia, kilka kroków od granicy ze Słowenią. Winnica rozpoczęła działalność w 1993 roku. Wcześniej Dario sprzedawał winogrona lokalnym winnicom. Od 1988 roku w winnicach nie stosował żadnych chemikaliów, do zabiegów opryskiwania używał wyłącznie naturalnych nawozów (obornik krowi i koński) oraz miedzi i siarki. W 1999 roku zaczął eksperymentować z maceracją winogron na części produkcji, rok później postanowił zrobić to na całej produkcji.

Winnica jest gęsto obsadzona ponad 10 hektarami (około 8.000 winorośli na ha), z prawie wszystkimi winnicami wystawionymi na południowy wschód. Ponieważ jest bardzo stromo, a gleba składa się z gliny i piaskowca, wszystko działania odbywają się ręcznie.

Zbiory trwają zwykle od połowy września do połowy października, Gdy winogrona znajdują się w piwnicy, są odszypułkowane i umieszczane w otwartych dębowych kadziach do maceracji bez kontroli temperatury, bez dodatku drożdży i bez użycia siarki.

Czas trwania maceracji zależy od odmiany winogron, od 8 dni w przypadku Pinot Grigio do 45 dni w przypadku Cabernet Sauvignon. Tłoczenie odbywa się delikatnie za pomocą prasy pneumatycznej, następnie moszcz przechodzi fermentację w starych drewnianych beczkach.

Zanim wina zostaną zabutelkowane, dojrzewają przez 6 miesięcy w zbiornikach ze stali nierdzewnej w celu naturalnego klarowania. Podczas butelkowania występuje niewielki dodatek siarki (15 – 20 mg/l). Wina są butelkowane niefiltrowane i często mają jaskrawy pomarańczowy kolor w kieliszku (białe szczepy)

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Bianco Dario Princic

Dostępny

181,00 zł Cena

Rosso Dario Princic

Dostępny

181,00 zł Cena

Jakot Bianco Dario Princic 2017

Dostępny

239,00 zł Cena

Ribolla Gialla Dario Princic 2018 2017

Dostępny

239,00 zł Cena

Trebez Bianco Dario Princic 2014

Dostępny

239,00 zł Cena

Sivi Pinot Grigio Dario Princic 2017

Chwilowo niedostępny

239,00 zł Cena
Niedostępny