Lista produktów marki Altura VignetoGiglio czyli skalista wyspa położona u wybrzeży Toskanii, mniej więcej w połowie drogi między Rzymem a Livorno. Rodzina Carfagna założyła tu winnice w roku 1999 i do dzisiaj mieszka w nieużywanym wiatraku, z być może najlepszm widokiem na Morze Śródziemne.

Francesco, profesor matematyki, uznał, że uprawa staryżej i cznej autochtoniwinorośli na stromych i skalistych brzegach Giglio będzie dla niego idealnym wyzwaniem. Odzyskujemy, odkrywamy, kultywujemy, dla własnej przyjemności, ale też po to, by dać mocny sygnał w kierunku przeciwnym do przytłaczającej potęgi monokultury rynku nieruchomości komercyjnych i zysku turystycznego, emocjonalnego pustynnienia, wyludnienia. 

Dzisiaj to już niemal 4 hektary, twarda i trudnej, całkowicie ręcznej uprawy, jak mówi Francesco, nasza uprawa winorośli nazywana jest „heroiczną”, jak symfonia.

Ansonaco to tradycyjna nazwa najbardziej rozpowszechnionej winorośli, zakorzenionej i zawsze uprawianej na wyspie Giglio, gron Ansonica. Wszędzie tarasy i ogromne skały, susza, bardzo silny wiatr i słońce we wszystkich porach roku, zasolenie, minerały, ogólnie piaszczysta i kwaśna gleba, korzenie, które pchają się do szukania pożywienia i chłodu głęboko pod skałami lub w szczelinach, niskie i niskie plony winnic , ręczna obróbka i zbiór, odmiany rodzime. Na przestrzeni wieków dzięki doborowi naturalnemu i doświadczeniu starych mistrzów-hodowców, doprowadzono do potwierdzenia najbardziej odpowiednich odmian do rozwoju na tym wyjątkowym terytorium, tak pięknym i strasznym.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Altura Vigneto Rossetto IGP Toscana 2021

Dostępny

229,00 zł Cena

Altura Vigneto Ansonaco IGP Toscana 2021

Dostępny

295,00 zł Cena

Altura Vigneto Rosso Severio IGP Toscana 2021

Dostępny

359,00 zł Cena