Lista produktów marki Schlumberger1814

Historia rodzinnego biznesu Schlumbergerów zaczyna się od Roberta Alwina Schlumbergera, urodzonego w Stuttgarcie w 1814 roku, który po śmierci ojca musiał porzucić studia i zostać biznesmenem. Ta działalność zaprowadziła go do Reims we Francji, do piwnic szampana Ruinart Pére et Fils, gdzie awansował na mistrza piwnicy i kierownika produkcji.

1841

Kolejnym doświadczeniem, które zmieniło jego życie, było spotkanie z Sophie Kirchner z Wiednia podczas rejsu statkiem po Renie. To był początek historii miłosnej. Ponieważ rodzice Sophie nie zgodzili się na przeprowadzkę córki do Francji, Robert wyjechał za nią do Austrii.

1842

Robert Alwin zakłada Dom Schlumbergerów i produkował wysokiej jakości wina musujące metodą szampańską.

1850

W połowie XIX wieku dom win musujących Schlumberger zyskał również duże znaczenie jako producent czerwonego wina. Robert Schlumberger sprowadził kilka odmian czerwonych winogron i po raz pierwszy zasadził je w Austrii. Uważany jest za pioniera w tej dziedzinie i jako pierwszy uprawiał francuskie odmiany winorośli Cabernet Sauvignon i Merlot w Austrii. Do dziś z tych odmian winorośli, między innymi z winnic Schlumberger, wytwarza się cuvée: „Schlumberger Privatkeller”

1862

Robert Alwin Schlumberger wydzierżawił winnice z okazałej dziesięcinnej piwnicy w Bad Vöslau na tzw. Goldeck w Maital i założył własną firmę. W ramach Wystawy Światowej w Londynie w 1862 roku jego „Sparkling Vöslauer” znalazł się na liście win królowej. Również w Wiedniu szampan stał się „królewskim napojem”: Schlumberger stał się kuk. dostarczycieli do sądu. Nazwa „Sparkling” do dziś pozostaje integralną częścią Original Schlumberger Sparkling.

1878

Vöslauer Sparkling stał się ulubionym napojem wiedeńskiego społeczeństwa. W 1878 roku Robert Alwin Schlumberger otrzymał tytuł szlachecki z tytułem Edler von Goldeck.

1919

Po traktacie pokojowym z Saint-Germain Schlumberger nie mógł już być nazywany szampanem, chociaż metoda produkcji, zwana „Méthode Traditionnelle” (tradycyjna fermentacja w butelce), pozostała niezmieniona do dziś.

1973

Cztery pokolenia i dwie wojny światowe później, w 1973 roku, bezdzietny Robert Schlumberger, prawnuk założyciela, ostatecznie sprzedał winnicę rodzinie przedsiębiorców Underberg, która również prowadzi rodzinny biznes w piątym pokoleniu. Nawet jeśli szlachetna kropla nie nazywa się już szampanem, sposób produkcji pozostał ten sam do dziś.

2014

Po 41 latach przynależności do grupy Underberg, niemiecka firma rodzinna odchodzi na emeryturę jako główny akcjonariusz Schlumberger Aktiengesellschaft i przekazuje posiadany pakiet akcji szwajcarskiemu holdingowi Sastre SA, kierowanemu przez przedsiębiorcę Dr. Fredrika Paulsena. Nowy główny akcjonariusz jest wierny austriackiej tradycji i mocnym korzeniom firmy Schlumberger w Austrii.

2015

Z okazji wprowadzenia piramidy jakości austriackiego wina musującego z chronioną nazwą pochodzenia (sekt g.U.), Schlumberger prezentuje trzy nowe produkty w kategorii „Classic” oraz pięć nowych produktów w kategorii „Reserve”. W ten sposób Schlumberger ustanawia nowy standard jakości austriackiego wina musującego. Produkcja odbywa się zgodnie z surowymi kryteriami piramidy jakości, w tym 100% winogron z jednego kraju związkowego, produkowanych wyłącznie zgodnie z Méthode Traditionnelle.

2020

W ramach kompleksowego przeprojektowania specjalności Schlumbergera, wszystkie odmiany zostaną wprowadzone do poziomów austriackiej piramidy jakości win musujących „Classic”, „Reserve” i „Great Reserve”. Współczesna, zredukowana elegancja charakteryzuje butelki Schlumberger i podkreśla lekkość i świeżość produktów.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Schlumberger Grüner Veltliner Vintage Brut

Dostępny

99,00 zł Cena

Schlumberger Sparkling Brut

Dostępny

99,00 zł Cena

Schlumberger Cuvee Klimt "Der Kuss" Brut

Dostępny

117,00 zł Cena