Lista produktów marki TabalíHistoria firmy rozpoczęła się w 1993 roku, kiedy jeden z najbogatszych ludzi w Chile, właściciel kopalni miedzi Guillermo Luksic Craig, zdecydował się podjąć wyzwanie produkowania win najwyższej jakości na północy Chile w Dolinie Limari. Winnica leży na granicy magicznego miejsca zwanego Zaczarowaną Doliną, gdzie niegdyś odbywały się pradawne ceremonie i rytuały. Miejsce to, przez wzgląd na swoje historyczne znaczenie, od 1973 roku stanowi Park Narodowy. Jest świadkiem życia rdzennych mieszkańców Chile i jednym z największych, niezmienionych dziedzictw kulturowych. Obecne na skałach i kamieniach petroglify z początku naszej ery są dowodem i przypomnieniem pradawnych czasów. Jeden z takich znaków jest używany jako logo winnicy Tabali.

Bliskość pustyni Atacama z jednej strony i Ocean Spokojny z drugiej, zapewniają gorące dni i rześkie noce. Gleba Limari Valley jest absolutnie unikalna - nie znajdziemy takiej w żadnym innym zakątku Chile. Bardzo wapienna, kamienista, z pozostałościami skorupiaków, gdzieniegdzie gliniasta. To wyjątkowe terroir, bardziej przypomina Europę niż Nowy Świat. Tabali produkuje tu wina tylko najwyższej jakości.

Tabali jest jedną z najwyżej ocenianych chilijskich winnic. Wiele z ich win uzyskało ponad 90 pkt. przyznawanych przez R. Parkera. Na koncie mają medale przyznane przez magazyn Decanter, a Tabali Reserva Especial Syrah w roku 2011 został uznany podczas Annual Wines of Chile Award najlepszym winem chilijskim! Felipe Muller - dyrektor zarządzający winnicą i jednocześnie Chef Winemaker Tabali, został wtedy również wyróżniony i wybrany najlepszym Winemakerem w Chile.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Tabali Vetas Blancas Sauvignon Blanc Valle de Limarí DO 2021

Dostępny

89,00 zł Cena

Tabali Talud Cabernet Sauvignon Valle del Maipo DO 2018

Dostępny

155,00 zł Cena

Tabali Transversal Valle de Limari DO 2018

Dostępny

215,00 zł Cena

Tabali Payen Syrah · Cabernet Franc Valle de Limari DO 2018

Dostępny

349,00 zł Cena