Lista produktów marki Erste+NeueHistoria Erste+Neue datuje się od 1900 roku, kiedy to siedemdziesięciu małych producentów winogron postanowiło zrzeszyć się w pierwszą (ERSTE) Spółdzielnię Producentów Win w Caldaro. Poszukując właściwej siedziby, w tym samym roku Spółdzielnia pozyskała i postanowiła odbudować historyczny budynek winnicy w tym samym mieście. Część tego gmachu do dzisiaj stanowi główną atrakcję licznie odwiedzających ERSTE+NEUE winiarskich turystów. W wyniku wielu późniejszych inwestycji, winiarnia stała się jednym z najnowocześniejszych producentów win w Górnej Adydze.

Niech nie zwiedzie nikogo określenie Spółdzielnia - zwykle kojarząca się nie najlepiej. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest stosunkowo prosta: w tym cudownym regionie winiarskim tradycje rodzinne są tak mocne, że podobnie jak np. w Burgundii, właściciele ziemi swoje niewielkie działki traktują jak skarb. Nie sposób tych małych działek odkupić - są one dziedziczoną chlubą rodziny. Dlatego też wygodną dla producentów, posiadających często nie więcej nie jeden hektar działki, formą produkcji wina jest zrzeszenie się w formie Spółdzielni. Wbrew pozorom taka organizacja bardzo sprzyja wysokiej jakości produkowanych tutaj win. Dowodem na to są liczne wyróżnienia dla produktów ERSTE+NEUE, wiele z nich otrzymało najwyższe odznaczenia cenionego, włoskiego przewodnika winiarskiego Gambero Rosso oraz medale przyznawane przez Magazyn Decanter.

W roku 2016 nastąpił kolejny ważny krok w historii firmy - Erste Neue połączyło się z sąsiadującą Cantina Kaltern. W wyniku tego połączenia będą możliwe nowe inwestycje i dalszy rozwój marki.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Erste+Neue Goldmuskateller Südtirol - Alto Adige DOC 2021

Dostępny

89,00 zł Cena

Erste+Neue Pinot Bianco Südtirol - Alto Adige DOC 2021

Dostępny

89,00 zł Cena

Erste+Neue Sauvignon Südtirol - Alto Adige DOC 2021

Dostępny

99,00 zł Cena

Erste+Neue Pinot Grigio Südtirol - Alto Adige DOC 2022

Dostępny

99,00 zł Cena

Erste+Neue Lagrein Südtirol - Alto Adige DOC 2022

Dostępny

109,00 zł Cena

Erste+Neue Pinot Nero Südtirol - Alto Adige DOC 2022 2021

Dostępny

125,00 zł Cena