Lista produktów marki Michel GuignierZiemia musi być jak najbardziej żywa, uprawiana organicznie. Użycie chemii zamyka się w powtórzeniu, przekazie bez transformacji. Kultura organiczna to kultura żywej „alchemii”, która oferuje misję przemiany. W ten sposób każdego roku winorośl i winiarz ubogacają się nawzajem w służbie wspólnej historii. Chcę, aby miłośnicy wina rozbrzmiewali dźwiękiem tej historii i doświadczyli przyjemności degustacji wyjątkowego wina.

Michel z pasją wierzy w różnorodność biologiczną i jakość gleby, a jego winorośle są rozsiane po jego gospodarstwie, które znajduje się w środku lasów otaczających wioskę Vauxrenard. Tutaj krowy rasy Charolaise i koń zwany Bistere pasą się z zadowoleniem na bogatych pastwiskach, a zimą wędrują po winnicach, jedząc trawę, która rośnie pod winoroślą i między rzędami i w ten sposób nawożą naturalnie winnice.

Prócz winnic wokół Vauxrenard, posiada również inne w Fleurie i Moulin a Vent, na których rosną ponad 75-letnie winorośle!. La Bonne Pioche to urocza winnica o powierzchni 7 hektarów w pobliżu Vauxrenard z winoroślami, które mają trzydzieści lat. Jest skierowany na południowy wschód, a gleba to po prostu kruchy granit. 

Michel jest wierny uprawie organicznej i biodynamicznej, posiada certyfikaty Agriculture Biologique i Demeter, produkuje wina bez jakichkolwiek dodatków. Bez drożdży przemysłowych, enzymów, zakwaszania, filtrowania, klarowania i siarczynów.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Michel Guignier La Bonne Pioche Beaujolais Villages AOC 2020

Dostępny

139,00 zł Cena

Michel Guignier Granite Beaujolais VdF 2019

Dostępny

159,00 zł Cena

Michel Guignier Au Bon Grès Fleurie AOC 2015

Dostępny

179,00 zł Cena

Michel Guignier Moncailleux Beaujolais VdF 2017

Dostępny

199,00 zł Cena
dev