Lista produktów marki La Roche BuissièreLa Roche Buissière położone jest na północny wschód od Vaison-La-Romaine na południu Côtes du Rhône. Właściciele,  Antoine i Laurence Joly pracują na 18 hektarach organicznych winnic, produkując jedne z najlepszych win naturalnych w regionie, poświęcając się bardzo intensywnej pracy w winnicy, która pozwala im na zbiory wcześniej niż kilku innym producentom na ich obszarze, co skutkuje mniej skoncentrowanymi i mniej alkoholowymi winami.

Rodzina Antoine'a zarządza posiadłością od wczesnych lat 70. Jego dziadek był pszczelarzem, a ojciec Pierre powrócił do prostszego życia po swoim udziale w zamieszkach studenckich w Paryżu w 1968 r. Natomiast Antoine po podjęciu decyzji, że studiowanie zarządzania ściekami miejskimi nie jest dla niego, 20 lat później przejął obowiązki od swojego ojca Pierre'a. Wkrótce wraz z żoną Laurence zaczęli winifikować i butelkować własne wino. Pierre był pionierem ekologicznej uprawy winorośli w Dolinie Rodanu, a winnice są certyfikowane od lat 80., chociaż na początku sprzedawał większość winogron lokalnej spółdzielni. Antoine i Laurence przejęli stery w od 2003 roku sami winifikują 100% zbiorów.

Winnice są obsadzone typowymi dla regionu odmianami Grenache i Syrah. Bardzo intensywna praca w winnicy pozwala na wczesne zbiory, co skutkuje winami mniej skoncentrowanymi i o niższej zawartości alkoholu. Zbiory odbywają się wyłącznie ręcznie, fermentacja tylko na rdzennych drożdżach, brak klarowania i filtracji. Czysta natura!

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

La Roche Buissière petit Jo VdF 2018

Dostępny

87,00 zł Cena

La Roche Buissière Rosé Côtes du Rhône AOP 2020

Dostępny

99,00 zł Cena

La Roche Buissière petite Jeanne Côtes du Rhône AOP 2020

Dostępny

109,00 zł Cena

La Roche Buissière Flonflons Côtes du Rhône AOP 2018

Dostępny

115,00 zł Cena

La Roche Buissière Le Claux Côtes du Rhône AOP 2018

Dostępny

149,00 zł Cena
dev