Lista produktów marki Le GodeLe Gode, to rodzinna firma uprawiająca 16 hektarową winnicę, leżącą na północ od Montalcino, na wzgórzu Montosoli, ok. 300m nad poziomem morza. Od roku 1995 rodzina Ripaccioli wytwarza najwyższej klasy Brunello di Montalcino tradycyjne w stylu ale jednocześnie przystępne i atrakcyjne.

Niewielka produkcja - około 30 tysięcy butelek rosso i brunello pozwala kontrolować każdy szczegół podczas uprawy i winifikacji. Styl powstających tu win jest bardzo tradycyjny. Jedynym ustępstwem na rzecz nowoczesności są stalowe zbiorniki fermentacyjne i komputer. Interwencje w winnicy są bardzo ograniczone a wszelkie prace są prowadzone zgodnie z praktykami "bio".

Brunello di Montalcino jest wynikiem starannej selekcji winogron, po okresie około trzech lat leżakowania w beczkach z dębu slawońskiego, udoskonala i rozwija swoje właściwości w butelce przez okres około 8/10 miesięcy.

Rosso di Montalcino, wino pochodzące z tych samych winnic, ale dojrzewające krócej niż Brunello, uzyskuje się ze starannej selekcji w piwnicy, aby uwydatnić cechy świeżości aromatów i smaku typowych dla tego wina. Po około 7 miesiącach leżakowania w średniej wielkości dębowych beczkach i około 4 miesiącach w butelce jest gotowe do wprowadzenia na rynek

Terroir Montosoli słynie z faktu, że tutejsze brunello są bardzo aromatyczne i przy dużej koncentracji potrafią być miękkie i eleganckie. Takie właśnie są wina z Le Gode.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Le Gode Rosso di Montalcino DOC 2018

Dostępny

143,00 zł Cena

Le Gode Brunello di Montalcino DOCG 2017

Dostępny

315,00 zł Cena