Lista produktów marki Seifried EstateHermann Seifried przybył do Nowej Zelandii, aby podjąć pracę cydrownika w nowozelandzkim zarządzie jabłek i gruszek w Nowy Rok 1971.

Dorastając z pięcioma braćmi w sadzie jabłoniowym w Styrii (południowo-wschodnia Austria), Hermann zawsze interesował się uprawą winorośli i enologią, a następnie studiował winiarstwo w Weinsberg w Niemczech. Po ukończeniu pierwszych studiów wyższych w Silberbergu w Austrii, Hermann zdobył doświadczenie pracując dla KWV w Afryce Południowej, zanim udał się do Nowej Zelandii, aby objąć nowe stanowisko.

Agnes, która uczyła w miejscowej szkole średniej w Nelson na początku lat 70-tych, urodziła się i wychowała na farmie owiec w Southland i była świeżo po studiach nauczycielskich, kiedy poznała Hermanna.

Wkrótce po spotkaniu z Agnes Hermann zdecydował, że chce zostać w Nowej Zelandii. Pobrali się pod koniec grudnia 1971 roku i mając niewiele więcej niż marzenie, młoda para kupiła ziemię w dolinie Moutere między Nelson i Motueka. Tam rozpoczęli długi proces ręcznego szczepienia podkładek odpornych na filokserę na drewnie zrazu vinifera, aby rozmnażać rośliny do swojej pierwszej winnicy. W 1973 r. na glebach gliniasto-gliniastych o łagodnym nachyleniu w kierunku północnym posadzono te pierwsze winorośle. Z 14 odmianami winorośli na dwóch hektarach ziemi rozpoczął się nowoczesny komercyjny przemysł winiarski na Wyspie Południowej. Hermann i Agnes byli prawdziwymi pionierami, eksperymentując z tym, jakie klasyczne europejskie odmiany mogą dobrze sobie radzić w tym niesprawdzonym klimacie i terroir.

Położony na szczycie Wyspy Południowej Nowej Zelandii, Nelson jest otoczony górami od wschodu, zachodu i południa (Richmond i Western Ranges), z chłodnymi, czystymi wodami Morza Tasmana na północy. Delikatna bryza morska zapewnia umiarkowany klimat umiarkowany przez cały rok.

To słońce jest prawdziwą kartą przetargową, jednak ze średnią ponad 2400 godzin nasłonecznienia w roku, Nelson jest często nazywany „Słoneczną Stolicą Nowej Zelandii”.

Latem temperatura w ciągu dnia może osiągnąć 30°C w bardzo ciepły dzień, ale generalnie utrzymuje się na poziomie około 25°C – po prostu idealna do uprawy bogatych w odmiany, eleganckich win. Ciepłe dni i chłodne noce w krytycznym letnim i jesiennym okresie dojrzewania pomagają wytwarzać wina o intensywnych cechach odmianowych, doskonale jasnych aromatach i dobrze zrównoważonej naturalnej kwasowości dzięki dobowemu zakresowi temperatur.

Popołudniowa bryza morska pomaga obniżyć temperaturę i nadaje regionowi umiarkowany klimat.

Nawet zima jest przyjemna, z przymrozkami dochodzącymi czasami do -10°C (14°F), po których następują ciepłe, słoneczne dni z błękitnym niebem. Roczne opady w Nelson są generalnie skoncentrowane w miesiącach zimowych, ale zawsze są mile widzianą ulgą po suchych latach i jesieniach na południu.

W latach 60. i 70. Nelson był dobrze znany z ogrodnictwa, a kluczem do gospodarki regionu był chmiel, tytoń i jabłka. Hermann uznał, że jest to idealne miejsce do sadzenia winorośli. Był to również region rzemieślników i nadal jest uważany za stolicę sztuki Nowej Zelandii, z garncarzami, malarzami, jubilerami, dmuchaczami szkła, winiarzami i piwowarami, którzy czynią ten region swoim domem.

W 1976 roku Hermann i Agnes po raz pierwszy zbiorą wino z pięciu charakterystycznych odmian wina – Riesling, Sylvaner, Chardonnay, Müller-Thurgau i Refosco.

Sprzedaż wina odbywała się w całości przez maleńkie drzwi do piwnicy z przodu winnicy oraz za pośrednictwem sprzedaży wysyłkowej do przyjaciół i rodziny, którzy słyszeli o winach w tych pierwszych latach.

W 1980 roku, wraz z nową i szybko rozwijającą się firmą, rodzina również się powiększyła – teraz miała troje małych dzieci. Heidi, Christopher i Anna spali na dywanikach lub w przenośnych łóżeczkach pod winoroślą lub w łóżeczku w cichym kącie winnicy, schowanym za zbiornikami, podczas gdy Hermann i Agnes pracowali. Oczywiście czas spędzony w winnicy od najmłodszych lat wzbudził zainteresowanie i dziś cała trójka dzieci jest częścią rodzinnego biznesu.

W 2011 roku Marie O’Riordan dołączyła do zespołu jako European Sales Manager.

Marie dzieli swój czas między swoim biurem na obrzeżach Londynu a wydarzeniami branżowymi, degustacjami, kolacjami z winem i prezentacjami w całej Europie. Oprócz współpracy z nowymi importerami i dystrybutorami, Marie wspiera najbardziej uznanych dystrybutorów Seifried Estate, którzy sprzedają wina od wielu lat, organizując promocje i działania z markami.

Eksport jest głównym celem marek Seifried, a około 65% rocznych zbiorów jest obecnie dystrybuowane w ponad 25 krajach. Aby zapoznać się z pełną listą zagranicznych dystrybutorów, patrz Agenci międzynarodowi (w sekcji Znajdź nas).

Jak widać, portfolio Seifried jest szerokie i zróżnicowane. Nelson to region, który oferuje niesamowitą różnorodność winnic, z wieloma stylami i odmianami winorośli, które konsekwentnie dobrze sobie radzą – a jak mówią, różnorodność jest naprawdę przyprawą życia! Zwróć uwagę na Sauvignon Blanc, Pinot Gris, Riesling, Gewürztraminer, Chardonnay, Pinot Noir i Syrah – a przy zaledwie kilku rzędach austriackich klasyków, Grüner Veltliner i Zweigelt oraz Würzer (niemiecki aromat), z pewnością jest w czym wybierać.

Nelson jest obecnie domem dla 25 producentów wina, z których wielu jest własnością rodzinną i jest zarządzana. Region zyskał międzynarodowe uznanie dzięki produkowanym tu jasnym, aromatycznym odmianom i przez wielu uważany jest obecnie za ojczyznę nowozelandzkich aromatów.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Old Coach Road Sauvignon Blanc 2022

Dostępny

73,00 zł Cena

Old Coach Road Riesling Nelson 2022

Dostępny

73,00 zł Cena

Old Coach Road Pinot Noir Nelson 2022

Dostępny

76,00 zł Cena

Seifried Gewurztraminer 2022

Dostępny

99,00 zł Cena

Seifried Sauvignon Blanc 2023

Dostępny

99,00 zł Cena

Seifried Aotea Sauvignon Blanc 2022

Dostępny

135,00 zł Cena

Seifried Nelson 'Sweet Agnes' Riesling 2019

Chwilowo niedostępny

156,00 zł Cena
Niedostępny

Old Coach Road Gewurztraminer Nelson 2020

Chwilowo niedostępny

69,00 zł Cena
Niedostępny