Lista produktów marki Tenute OrestiadiKiedy w 1968 roku w sycylijskiej Gibellinie, niedaleko Palermo doszło do niszczycielskiego trzęsienia ziemi, nikt nie mógł nawet przypuszczać, że przerodzi się to w coś dobrego. Żywioł zniszczył miasteczko całkowicie, ale jego burmistrz wierzył, że znajdzie sposób by je odbudować.  Ludovico Corrao zaprosił do pomocy najznamienitszych włoskich artystów: rzeźbiarzy i architektów by pomogli wskrzesić Gibellinę. W efekcie tych działań powstało nowe miasto oddalone od poprzedniego o ok 20km i pełne wyjątkowych prac artystów oraz Cretto di Burri. Cretto di Burri to pomnik-labirynt stworzony przez Alberto Burriego, który zdecydował się wylać cement na teren dawnego miasta Gibellina tak, aby rzeźba idealnie odzwierciedlała siatkę ulic i domów, które tu dawniej stały.

Winiarnia Tenute Orestiadi jest również jednym z symboli odnowy regionu, a o wyjątkowości jej win stanowi różnorodność terroir, charakteryzujących się różnymi glebami i mikroklimatami, idealnymi siedliskami dla różnych odmian.  Pracują na 4 rodzajach gleb. 

Czarnej wulkanicznej - dającej niezwykle czyste, mineralne wina.

Terra Rossa charakteryzującej się czerwonym kolorem, bogatej w piasek, kamienie i mikroelementów żelaza. Typowa dla płd.-zach. Sycylii, najlepsza pod uprawę Perricone

Terra Bianca to podłoże bogate w wapień i gips, z dobrą retencją wody, idealne pod uprawę białych odmian jak Grillo, Catarratto, Grecanico, Inzolia i Zibibbo. 

Terra Nera to gleba bogata w substancje mułowo-gliniaste, zwarta i odporna na suszę. Znajduje się na wzgórzach w głębi lądu w okolicach Trapani i nadaje się pod uprawę zarówno czerwonych, jak i białych odmian. Jest idealna do produkcji Nero d’Avola i z tej gleby pochodzą winogrona do produkcji win Ludovico, nazwanych na cześć historycznego burmistrza Gibelliny.

Początek historii winiarni przypada na rok 2008. A od 2018 roku również położona na Etnie La Gelsomina, stała się częścią tego projektu. Winiarnia jest głównym sponsorem i organizatorem festiwalu kulturalnego, podczas którego na pięciu placach Gibelliny można znaleźć różne kultury śródziemnomorskie, gdzie można kupić wina i potrawy z krajów graniczących z Morzem Śródziemnym. 

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Tenute Orestiadi Catarratto Sicilia DOC 2022

Dostępny

65,00 zł Cena

Tenute Orestiadi Nero d'Avola Sicilia DOC 2021

Dostępny

75,00 zł Cena

Tenute Orestiadi Il Rosso di Ludovico Riserva Sicilia DOC 2017

Dostępny

119,00 zł Cena

Tenute Orestiadi La Gelsomina Etna Rosso DOC 2018

Dostępny

134,00 zł Cena

Tenute Orestiadi Il Bianco di Ludovico Riserva Sicilia DOC 2018

Chwilowo niedostępny

109,00 zł Cena
Niedostępny