Lista produktów marki SclavosRodzina Sclavos ma swoje korzenie od wieków na Kefalonii, ale część rodziny emigruje w 1700 roku do czarnomorskiego portu w Odessie z kontraktami na dystrybucję pszenicy za pomocą prywatnych łodzi handlowych. Już w 1860 roku istnieją wzmianki o prapradziadku Evriviadis, który posiadał dużą winnicę i rodzinną posiadłość w Odessie. W 1919 roku, po rewolucji rosyjskiej, dziadek Evriviadis powrócił na wyspę Kefalonia do swojej posiadłości o powierzchni 6 hektarów na półwyspie Paliki, gdzie zasadził swoje pierwsze winorośle Mavrodaphne i Vostilidi, z których niektóre są nadal w użyciu.

Dziś, dwa pokolenia później, winnice są wytrwale pielęgnowane i są uprawiane od 20 lat w ramach zasad biodynamiki. Oprócz tego Sclavos Wines pozyskuje również kolejne 4 hektary od lokalnych rolników w strefie Robola, a ostatnio zasadzili w tej strefie własne winorośle. Wszystkie wina spełniają te same kryteria: stare winorośle z oryginalnych podkładek są używane niezależnie od odmiany, spontaniczna fermentacja drożdżowa, nieoczyszczone, niefiltrowane butelkowanie i minimalnie siarkowanie.

Średnie plony wszystkich win Sclavos rzadko przekraczają 30 hl/ha, a niektóre osiągają nawet 16 hl/ha. Winorośl nie jest nawadniana i korzysta z unikalnego wapiennego terroir w strefie Robola we wschodniej Kefalonii pod zboczami góry Ainos oraz wapiennych, gliniastych i piaskowcowych gleb półwyspu Paliki. Łącznie te procesy produkcji dają najbardziej unikatowe i naturalnych wina w Grecji. Głównym celem winnicy jest produkcja win, które są nierozerwalnie związane z terroir Kefalonia, z fauną, florą, glebą i mikroklimatem, które przyczyniają się do różnorodnych wpływów na winorośl.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Sclavos Alchymiste 2022

Dostępny

77,00 zł Cena

Sclavos Vino di Sasso 2021

Dostępny

133,00 zł Cena