Lista produktów marki KanonkopKanonkop Estate to południowoafrykański producent czerwonego wina, zlokalizowany na niskich zboczach gór Simonsberg, pomiędzy Stellenbosch i Paarl . Słynie z tego, że jest jednym z pierwszych producentów, którzy uprawiają i winifikują Pinotage, typową odmianę winorośli w kraju. Posiadłość produkuje również czerwone wina z klasycznych odmian Bordeaux Cabernet Sauvignon , Merlot i Cabernet Franc .

Kanonkop Estate zostało założone w 1973 roku na działkach, na których rosły stare winorośle Pinotage. Posiadłość wzięła swoją nazwę od wzgórz oraz od armat znalezionych na wzgórzach w XVII wieku. Simonsberg jest znany jako „miska czerwonego wina” Afryki Południowej, z długimi letnimi dniami, chłodną morską bryzą i idealnymi glebami dla odmian czerwonego wina.

Linia win Kanonkop Black Label Pinotage to sztandarowe wino, które może leżakować nawet do 30 lat. Składa się z jednej działki, która została zasadzona w 1953 roku. Asortyment Estate wytwarzany jest wyłącznie ze starszych winnic na terenie posiadłości Kanonkop. Wina przeznaczone są do dłuższego  dojrzewania. Obejmują one odmiany Pinotage i Cabernet Sauvignon oraz mieszankę trzech głównych odmian Bordeaux wymienionych powyżej.

Asortyment Kadette wytwarzany jest z owoców pochodzących od hodowców kontraktowych w regionie Stellenbosch. Wina są produkowane w bardziej miękkim, bardziej owocowym stylu do wcześniejszego spożycia. Linia obejmuje Pinotage rosé, Cape Blend (to oznaczenie wymaga co najmniej 30 procent Pinotage obok winogron Bordeaux), a także inne wina z jednej odmiany z Pinotage i Cabernet Sauvignon.

Połowa z 95 hektarów pod uprawą winorośli to winorośle Pinotage, z których wiele ma co najmniej 50 lat. Pozostałą winnicę obsadza się Cabernet Sauvignon (35 proc.), Merlot i Cabernet Franc (oba 7,5 proc.). Wszystkie wina Kanonkop są fermentowane w szerokich, otwartych betonowych kadziach, które pozwalają na maksymalny kontakt ze skórą i ekstrakcję z winogron. W asortymencie Estate stosuje się ręczne przebijanie, podczas gdy w przypadku win Kadette proces jest zautomatyzowany. Wina są następnie leżakowane, butelkowane, etykietowane i przechowywane na miejscu. Wina kadette dojrzewają w starszych 225-litrowych beczkach z francuskiego dębu przez 12 miesięcy. Liczba ta wzrasta do 18 do 24 miesięcy w przypadku win Estate.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Kanonkop Kadette Cape Blend 2019

Dostępny

83,00 zł Cena

Kanonkop Kadette Pinotage 2020

Dostępny

89,00 zł Cena

Kanonkop Kadette Cabernet Sauvignon 2019

Dostępny

97,00 zł Cena

Kanonkop Estate Pinotage 2020

Dostępny

233,00 zł Cena

Kanonkop Paul Sauer 2019

Dostępny

319,00 zł Cena

Kanonkop Black Label Pinotage 2018

Dostępny

1 025,00 zł Cena