Lista produktów marki HuiaClaire i Mike przybyli do Marlborough w 1990 roku i założyli Huia w 1996 roku.

„Byliśmy całkowicie zachwyceni tym regionem. Wydawało się, że ma najjaśniejsze słońce, najintensywniejsze wina, jest oszałamiająco piękny i ma nieskończoną ilość najświeższych produktów”.

„Odkąd założyliśmy Huia, winnice rosły z coraz większym naciskiem na zrównoważenie środowiskowe, organiczne i biodynamiczne. Im dalej idziemy w dół, tym bardziej oczywiste staje się, że zdrowe, czyste winnice są wspaniałymi miejscami do życia, pracy i produkcji. bardziej charakterystyczne wina. Z każdym rokiem wydają się po prostu coraz lepsze”.

Rodzina Allan mocno wierzy w naturalne podejście do produkcji wina. Starali się coraz bardziej dostosowywać do otaczającego ich środowiska. Pracują w harmonii ze wsią, która pomaga im w produkcji wina.

Owce wędrują przez winorośle, a kury wędrują swobodnie, by dostarczać jaj. Pszczoły zapylają polne kwiaty rosnące na terenie posiadłości i dostarczają pięknego miodu, na obrzeżach sadzone są drzewa oliwne, z których wytwarzana jest pyszna oliwa z oliwek.

Domowa winnica znajduje się w dzielnicy Rapaura w Marlborough. Ten wysokiej jakości obszar składa się z swobodnie drenujących mułów aluwialnych i pofałdowanej kamienistej przyrody, w pobliżu rzeki Wairau i dobrze po zawietrznej pasma Richmond.

9 hektarów, nasadzenia:

1994 — Sauvignon Blanc

1995 — Pinot Noir, Chardonnay

2020 — Syrah, Viognier

Certyfikat EKO od 2011 roku.

Równiny Wairau powstały pierwotnie w wyniku działania lodowca. Pasma, które definiują dolinę i obejmują bieg rzeki Wairau, prowadzą do zróżnicowanego zakresu gleb. Z reguły winnice w pobliżu rzeki mają duży poziom kamieni i mułów aluwialnych. Przez środek doliny i w kierunku Wither Hills gleby stają się bogatsze, a im bardziej zbliżasz się do zboczy wzgórz, tym wyższy jest udział gliny.

Marlborough leży na wschodnim wybrzeżu na 41,5° szerokości geograficznej. Średnia miesięczna temperatura waha się od 7°C zimą do 18°C latem. Zimowe noce często spadają poniżej zera, maksymalnie około –5°C. Zwykle po mrozie dzień będzie pogodny i słoneczny. Lato charakteryzuje się wieloma dniami w temperaturze powyżej 30°C. Letnie noce są chłodne i odpowiedzialne za niskie średnie miesięczne temperatury oraz intensywność smaków owoców ze względu na powolne dojrzewanie. Stwarza to dużą dzienną temperaturę, która jest bardzo korzystna dla uprawy winogron. Średnie opady wynoszą około 650 mm rocznie, równomiernie rozłożone w ciągu roku.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Hunky Dory Sauvignon Blanc 2021

Dostępny

87,00 zł Cena

Hunky Dory Pinot Noir 2020

Dostępny

119,00 zł Cena