Lista produktów marki Château de RoquefortChâteau de Roquefort jest położone w obszarze apelacji Côtes de Provence, pomiędzy masywem Sainte Baume, którego kulminacja znajduje się na wysokości 1042 metrów, a Parkiem Narodowym Calanques. Relief składa się z wysokich płaskowyżów, gdzie winorośl uprawiana jest metodami ekologicznymi (certyfikat w 2006 r.) i biodynamicznymi na wysokości 390 m n.p.m. w kotlinie imponującego skalistego cyrku na tarasach z glebami gliniasto-wapiennymi.

Jest to dzikie środowisko, w którym Raimond de Villeneuve od 25 lat rozwija swoją pasję, swoją pracę jako hodowca winorośli. Terroir jest tam cenny dzięki mikroklimatowi stworzonemu przez wysokość i ekspozycję działek na północ / północny zachód, które wnoszą dużo świeżości do win. Od 1812 roku poprzedzało go wiele pokoleń, przekazując mu ziemię i winorośl. Dziś około 30 hektarów pracuje przy produkcji wyszukanych cuvées, sprzedawanych w czterech zakątkach globu. Raimond i jego wierny José precyzyjnie utrzymują równowagę i szacunek dla natury, od metody szczepienia po zbiory. 

Produkowanych jest pięć charakterystycznych cuvée, dwa wina czerwone: Les Mûres i Gueule de Loup; dwa białe: Les Genêts i Petit Salé; różowe: koralowe. W niektóre lata, kiedy pozwala na to klimat, może pojawić się wyjątkowe cuvée. To pojedyncze wina, nie zawsze podobne z roku na rok. Mają ten wspólny kadr świeżości niezależnie od koloru, który ich uszczęśliwia.

Wina, które należy pić z całego serca! Raimond robi wino, które odzwierciedla jego temperament. To nie są „poważne” wina. Są dla każdego, kto lubi „poważnie” pić wino, a nie dla tych, którzy smakują ustami, wąchają i wykrzykują godzinami!

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Château de Roquefort Gueule de Loup 2019

Dostępny

106,00 zł Cena

Château de Roquefort Corail Rose 2021

Dostępny

119,00 zł Cena

Côtes de Provence Les Genêts Château de Roquefort 2020

Dostępny

163,00 zł Cena
dev