Lista produktów marki Vigneti ZanattaVigneti Zanatta to stosunkowo młoda firma założona w 2003 roku w wyniku połączenia dwóch winnic znanych ze swych tradycji winiarskich położonych na Sardynii i w Wenecji Euganejskiej. Obie krainy są mocno przesiąknięte kulturą winiarską, lecz są jakże odmienne.

Sardynia to druga największa wyspa na Morzu Śródziemnym i znana jest ze skalistej rzeźby terenu, w szczególności granitowych skał, która została ukształtowana przez wiatr, deszcz i morze. Winnice Zanatta położone są na północy, nieopodal miejscowości Olbia pośród malowniczych plaż i obejmują 100 hektarów winnic. To tutaj w 1975 roku Bruno Zanatta rozpoczął swoją karierę winiarską. Młody enolog z Treviso zdobywał dogłębną wiedzę o ukształtowaniu terenu i ziemi, aby móc lepiej zrozumieć specyficzne miejsce, w którym się znalazł. Po prawie 30 latach jego pasja i marzenia się urzeczywistniły. W 2003 roku ze swoimi dziećmi założył własną posiadłość. W 2008 roku ukończono budową winiarni wraz z piwnicami. Poświęcenie, pełen profesjonalizm, miłość do win i dążenie do sukcesu wyróżniają rodzinę Zanatta, oferującej wyrafinowane wina i pokazując, że mariaż dwóch pozornie odległych krain winiarskich, może zaowocować winiarstwem na najwyższym poziomie.

Do najważniejszych odmian uprawianej winorośli zaliczamy Cannonau (Grenache), Carignano, Monica czy Vermentino. Wytwarzane wina Zanatta są pełne wdzięku i charakteru oraz idealnie oddają charakter terroir wyspy. Wina z Wenecji Euganejskiej wytwarzane są z najważniejszych białych odmian regionu, czyli Moscato, Pinot Grigio oraz Glera (Prosecco).

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Vigneti Zanatta Orion Vermentino Di Sardegna DOC 2021

Dostępny

65,00 zł Cena

Vigneti Zanatta Salana Cannonau Di Sardegna DOC 2017

Dostępny

79,00 zł Cena

Vigneti Zanatta Renadoro Vermentino Di Gallura DOCG 2021

Dostępny

79,00 zł Cena

Vigneti Zanatta Fieli Carignano Isola del Nuraghi IGT 2020

Dostępny

79,00 zł Cena

Vigneti Zanatta Tararà Cannonau Di Sardegna DOC 2017

Dostępny

147,00 zł Cena

Vigneti Zanatta Renarossa Monica Di Sardegna DOC 2020

Chwilowo niedostępny

77,00 zł Cena
dev