Lista produktów marki Quinta da AlornaQuinta da Alorna narodziła się z rąk Don Pedro Miguela de Almeidy w 1723 roku. Po zdobyciu trudnego Praça Forte de Alorna w okolicach Goa w Indiach, gdzie zajmował stanowisko wicekróla, otrzymał od króla Portugalii Jana V tytuł pierwszego markiza Alorny oraz posiadłość w Almerim, którą nazwał na cześć swej wiktorii i wybudował przepiękny pałac. Posiadłość obejmuje ponad 2,8 tys. hektarów, z czego prawie 2 tys. ha zajmują lasy, 220 ha przeznaczono na winnice, a resztę na pola uprawne. Poza tym znajdują się tu stajnie i ujeżdżalnie dla koni. 

Położona w pobliżu rzeki Tag, która jest z pewnością dominującym elementem tego regionu i wnosi decydujący wkład zarówno na poziomie terroir, jak i na poziomie klimatycznym, w regionie Tejo, posiadłość znana ze swej renomy, jak również z produkcji korków do butelek, czerpanych właśnie z pobliskiego lasu porośniętego m.in. dębami korkowymi. 

Uprawia się tu najlepsze odmiany portualskich winorośli jak Alvarinho, Alicante Bouchet, Arinto, Touriga Nacional czy Verdelho, jak i międzynarodowych odmian Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Sauvignon Blanc czy Syrah. Winnicą od ponad pięciu pokoleń zarządza rodzina Lopo de Carvalho, a głównym winiarzem jest Martta Reis Simoes, która tak opisuje wytwarzane wina: „Jesteśmy uprzywilejowani, gdyż nasze winnice rosną na glebach, które dają nam wyjątkową, naturalną kwasowość w gronach, która wyraża się w aromatycznej i zmysłowej świeżości w winie. Szanujemy to, co daje nam natura i zawsze staramy się osiągnąć we wszystkich naszych winach to, co oczywiste: jakość i elegancję! ”

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Tinto Quinta da Alorna 2019

Dostępny

49,00 zł Cena

Branco Quinta da Alorna 2020

Dostępny

49,00 zł Cena

Quinta da Alorna Fernão Pires Tejo DOC 2021

Dostępny

53,00 zł Cena

Quinta da Alorna Verdelho Tejo DOC 2021

Dostępny

54,00 zł Cena

Abafado 5 Years Quinta da Alorna 2017

Dostępny

72,00 zł Cena

Quinta da Alorna Alvarinho · Viogner Reserva Tejo DOC 2021

Dostępny

79,00 zł Cena

Quinta da Alorna Arinto · Chardonay Reserva Tejo DOC 2022

Dostępny

81,00 zł Cena

Tinto Quinta da Alorna Magnum 1,5 L 2018

Dostępny

97,00 zł Cena