Lista produktów marki Tenuta San LeonardoPonad tysiąc lat temu był tu klasztor, od ponad trzech wieków jest rezydencja markiza Guerrieri Gonzagi, który jest pełnym pasji opiekunem. Dziś posiadłość San Leonardo jest ogrodem winnic i róż, chronionym przez imponujące góry Trentino, które tłumią zimne północne wiatry, podczas gdy dno doliny to ciepło jeziora Garda. Posiadłość to starożytny świat, w którym cierpliwe praktyki piwniczne, wciąż całkowicie rzemieślnicze, dają wina, które są autentycznymi klejnotami włoskiej enologii, wyróżniającymi się świeżością, harmonią i wrodzoną elegancją.

Dusza San Leonardo jest ręka w rękę z rodziną Guerrieri Gonzaga, winiarzami w San Leonardo od XVIII wieku, którzy są częścią fascynującej wielowiekowej historii posiadłości. Wieloletnia rodzinna tradycja odbija się echem w każdym zakątku firmy. Pierwsza reorganizacja majątku miała miejsce na przełomie XIX i XX wieku dzięki ojcu markiza Carlo, pasjonatowi enologii. Ale Carlo jest pierwszym prawdziwym winiarzem w rodzinie, pasjonatem wspaniałych win od pięćdziesięciu lat, który poświęcił prawie całą swoją uwagę i czas San Leonardo. Swoją pasję i miłość do winorośli i wina przekazał także swojemu synowi Anselmo, który teraz zarządza firmą, zawsze słuchając serca, które bije dla tej kochanej przez całą rodzinę posiadłości przy każdym wyborze.

Motto rodziny brzmi: „Belli ac Pacis Amator” (Miłośnik wojny i pokoju): dziś trudno to sobie wyobrazić, ale kiedyś Terzis – starożytne nazwisko rodziny – byli zbrojnymi. Nazwisko, do którego nazwisko Gonzaga zostało dodane w 1506 roku jako znak wdzięczności przez markiza Francesco, pana Mantui.

Na obecność rodziny Guerrieri Gonzaga w Trentino musimy poczekać do 1894 roku, kiedy to markiz Tullo, dziadek Carlo Guerrieri Gonzagi, ożenił się z Gemmą de Gresti, do której rodu posiadłość San Leonardo należała przez prawie dwa stulecia. To ich syn Anselmo spojrzał na posiadłość z nowym duchem przedsiębiorczości i wprowadził poważne zmiany ożywione jego wrodzoną pasją do enologii.

Ale Carlo Guerrieri Gonzaga był pierwszym prawdziwym winiarzem w rodzinie, jego wykształcenie było podyktowane nie tylko perspektywą osobistego zarządzania rodzinnym dziedzictwem rolniczym, ale przede wszystkim żywą ciekawością do wspaniałych win, Bordeaux in primis. Stąd jego decyzja o studiowaniu enologii w Lozannie i pogłębianiu wiedzy wyjazdami studyjnymi do Francji i Toskanii. Właśnie tutaj, w posiadłości San Guido, rozpoczął się długi i owocny związek z Mario Incisa della Rocchetta, który wprowadził go we wszystkie sekrety mieszanki Bordeaux i stał się pod każdym względem jego „winnym ojcem chrzestnym”.

Carlo Guerrieri Gonzaga od prawie pięćdziesięciu lat poświęca Tenucie San Leonardo niemal całą swoją uwagę i czas. Od lat jego syn Anselmo, obecnie administrator firmy, również jest zatrudniony na pełen etat i podobnie jak jego ojciec jest zakochany w regionie Trentino.

Dziś Tenuta San Leonardo to przepiękna 300 hektarowa posiadłość, która z sukcesem przeniosła do Włoch ducha wielkich chateau. Apelacja położona jest w połowie drogi pomiędzy Masi i Borghetto w dolinie rzeki Adyga, na samym południu regionu Trentino. Ponad 20 hektarów upraw, rozciągających się na słonecznych zboczach wzgórz, znajdujemy typowo bordowskie odmiany winogron - Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc oraz Merlot.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Tenuta San Leonardo Vette Vigneti Delle Dolomiti IGT 2020

Dostępny

115,00 zł Cena

Tenuta San Leonardo Terre Vigneti Delle Dolomiti IGT 2018

Dostępny

135,00 zł Cena

Tenuta San Leonardo Villa Gresti Vigneti Delle Dolomiti IGT 2018

Dostępny

244,00 zł Cena

Tenuta San Leonardo 'San Leonardo' Vigneti Delle Dolomiti IGT 2017

Dostępny

699,00 zł Cena