Lista produktów marki Andi Weigand"Nie jesteśmy winiarnią o długiej tradycji, jesteśmy młodzi, pełni euforii i pomysłów".

Andi Weigand jest częścią nowej fali winiarzy „uciekinierów ze studiów”, którzy przetaczają się przez Niemcy, obalając stare oczekiwania co do wina z jego ojczyzny, ale z wyraźnym poczuciem terroir.

Winnice znajdują się głównie na lub wokół Iphöfer Kronsberg, wzgórza, które wznosi się stromo z równiny poniżej. Unikalne gleby Keuper nadają winom moc bez wysokiej zawartości alkoholu. Andi pracuje na zboczach lub niżej w dół wzgórza, aby uzyskać bardziej subtelne wina w porównaniu z innymi lokalnymi producentami, których strome, południowe zbocza są teraz o wiele bardziej nasłonecznione, być może spowodowane zmianami klimatycznymi.

Andi wykorzystuje 80-letnią prasę koszykową i winifikuje w dużym niemieckim dębie. Eksperymentuje również z maceracją w qvevri.

„Mój ojciec był pierwszym w naszej rodzinie, który zaczął produkować wina, a ja przejąłem to w 2015 roku. Przeszliśmy na ekologiczne winiarstwo, a pierwszy naturalny rocznik pojawił się w 2018 roku. Naprawdę mam szczęście, że mam rodziców, którzy są wystarczająco otwarci i wierzyłem w przyszłość win naturalnych, ponieważ większość ludzi w okolicy wciąż była bardziej skłonna do win komercyjnych, ale uznali moją pasję i zapał i pozwolili mi iść naprzód i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Dzisiaj mój tata i ja pracujemy razem: ja jestem szefem produkcji, a on pracuje w tle i pozwala mi przewodzić".

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Andi Weigand WHITE Frankonia 2021

Dostępny

119,00 zł Cena

Andi Weigand MTH Frankonia 2021

Dostępny

139,00 zł Cena

Andi Weigand SILVANER Frankonia 2021

Dostępny

139,00 zł Cena

Andi Weigand PET-NAT Frankonia 2021

Dostępny

149,00 zł Cena