Lista produktów marki Domaine TariquetOd tresera niedźwiedzi Ercéen z XIX wieku po młodych winiarzy XXI wieku, każda rodzina ma swoją historię!

Rolnicza Francja końca XIX wieku miała trudności z wykarmieniem wszystkich swoich dzieci, więc w czeluściach wsi kandydaci na emigrację dorobili się szczęścia na przekór pechowi i spróbowali przygód...

W tym klimacie zaczyna się ta historia. Wioska Ercé w Ariège położona jest u podnóża Pirenejów. Jego mieszkańcy mieli specjalność: tresowanie niedźwiedzi. Logicznie rzecz biorąc, młody Artaud wykonywał osobliwy zawód poskramiacza niedźwiedzi. Wystrojony w swoje dwa jednoślady, których imiona historia zapomniała, wyruszył w podróż dookoła świata, przemierzył morza i oceany, dotarł do Stanów Zjednoczonych Ameryki i prawdopodobnie żył długo i szczęśliwie, aż do dnia, w którym ponownie ogarnęła go tęsknota za domem... znaleźć miejsce na starość! Wrócił do Francji w 1912 roku, zobaczył Tariquet, od razu zakochał się w tym miejscu, przeliczył i przeliczył swoje oszczędności, które nie wystarczały na zakup rezydencji.

Wtedy właśnie odwiedził swojego syna Jean-Pierre'a, który pozostał w Nowym Jorku, gdzie poślubił Pauline, ładną młodą kobietę z Ariège. Ojciec i syn zjednoczeni, Tariquet został kupiony. Niestety zrujnowana przez filokserę winnica, tylko 7 niefortunnych hektarów…

Nie ma dobrej historii bez aspektu dramatycznego. Nadchodzą wojny, I i II, Tariquet jest zrujnowane. Ale w ruchu oporu poznają się Hélène i Pierre Grassa, Tariquet jest uratowane, a oni zapoczątkują tradycję z miłości do wybornego Armagnac. Następne pokolenie to ich dzieci Maïté i Yves, gorliwi winiarze, do których teraz dołączyli synowie Yvesa: Armin i Rémy – trzecie pokolenie winiarzy w rodzinie! Razem zarządzają majątkiem Tariquet, który zawsze pozostawał niezależną, a teraz bardziej niż kiedykolwiek firmą rodzinną. Na blisko 900 hektarach ziemi produkowane są białe wina Tariquet i brandy Bas-Armagnac, które zdobyły międzynarodowe uznanie.

Fakt, że wina Tariquet i brandy Bas-Armagnacs zostały uznane za najlepsze w swojej klasie, jest w dużej mierze zasługą śmiałości Yves Grassa, który  jest znany na całym świecie jako winiarz z Gaskonii, Łamiąc zasady tradycyjnego winiarstwa produkuje wina białe, które niezmiennie charakteryzują się świeżą finezją i owocową elegancją.

Gleba, która odżywia winnice Tariquet, jest kluczem do esencji wina. Umiarkowany klimat regionu również odgrywa kluczową rolę. Jego ciepłe dni w połowie sierpnia i chłodne noce sprzyjają rozwojowi prekursorów aromatycznych.

Jako pierwszy w regionie odważył się zasadzić niepopularne w tamtych czasach grona Chardonnay, Sauvignon i Chenin  Blanc. Co gorsza, stworzył kupaże zaprzysięgłych wrogów, takich jak Chardonnay z Sauvignon lub Chenin z Chardonnay. Styl Tariquet narodził się z kontemplacji, buntu i rozumu, po których następowała ciągła obserwacja i doskonalenie. Sprzeciwiając się swoim krytykom, Yves Grassa podjął wyzwanie produkcji białego wina i został należycie nagrodzony za swoją pracę. W Anglii, w 1987 roku przyznano mu nagrodę „Wino Roku”.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Tariquet Classic Côtes de Gascogne IGP 2021

Dostępny

58,00 zł Cena

Tariquet Sauvignon Blanc Côtes de Gascogne IGP 2021

Dostępny

71,00 zł Cena

Tariquet Marselan Rose Côtes de Gascogne IGP 2021

Dostępny

74,00 zł Cena

Tariquet Réserve Côtes de Gascogne IGP 2020

Dostępny

88,00 zł Cena

Tariquet "Amplitude" Côtes de Gascogne IGP 2021

Dostępny

94,00 zł Cena