Lista produktów marki Viña ArestiViña Aresti jest częścią grupy ACW, jednej z najbardziej rozpoznawalnych rodzinnych firm winiarskich w Chile. Znajduje się w Molinie, mniej niż 200 km na południe od Santiago, w dolinie Curicó. Do pierwotnej posiadłości Bellavista winnica dodaje nowe nieruchomości w pobliżu rzeki Claro: Micaela, Peñaflor i La Reserva.

Winnice znajdują się w dolinie Curicó, która cieszy się wyjątkową tradycją winiarską i jest odpowiedzialna za znaczną część produkcji wina w Chile. Dzięki uprzywilejowanemu klimatowi śródziemnomorskiemu, glebom aluwialnym, długiej porze suchej i wahaniom temperatury wynoszącym około 20°C, obszar ten ma wszelkie warunki do produkcji wspaniałych win.

WINNICE: 

Bellavista: Jej nieco głębokie i lekko kamieniste gleby zapewniają doskonałe warunki do uprawy Sauvignon Blanc i Gewürztraminer.

Micaela: gleba gliniasta, gliniasta i głęboka, z kamienistym horyzontem poniżej jednego metra głębokości, dominują odmiany czerwone.

Peñaflor: Gleba o niewielkim nachyleniu, głęboka, gliniasta, gliniasta, o lekko kwaśnym odczynie. Produkuje się tu głównie Cabernet Sauvignon, Sauvignon Blanc i Carmenere, w mniejszym stopniu Pinot Noir i Merlot.

Rezerwat: Zmienna gleba (od gliniastej do piaszczystej), o średniej lub niskiej żyzności, wzgórza i różne ekspozycje pozwalają na produkcję dobrej jakości w szerokiej gamie odmian.

Zasadniczym wymogiem produkcji doskonałych win jest posiadanie winogron najwyższej jakości i aby ową jakość uzyskać, skupiono się na nastepujących procesach.

1. Sektoryzacja winnicy z wykorzystaniem precyzyjnej uprawy winorośli.

2. Intensywna pielęgnacja dolistnienia w celu poprawy mikroklimatu kęp.

3. Redukcja plonów w poszukiwaniu większej intensywności owoców.

4. Technologia monitorowania wilgotności gleby FDR w celu określenia strategii nawadniania.

5. Zróżnicowane zbiory: Dzięki czujnikom obrazu na podczerwień określany jest optymalny moment zbioru w każdym sektorze.

W nowoczesnej winiarni o powierzchni 5000 m2, o pojemności magazynowej 9 mln litrów, znajduje się również ogrzewana beczownia o pojemności 1000 beczek, nowoczesna linia rozlewnicza o wydajności 6000 butelek/godz. oraz linia do pakowania w worki. Aresti rocznie przetwarza około 6 milionów kilogramów i około 8 milionów litrów wina w różnych formatach.

Winiarnia posiada kadzie ze stali nierdzewnej o pojemności od 1000 do 60 000 litrów, z kontrolą temperatury, co pozwala na szczegółową obróbkę różnych odmian i jakości, a także różnych źródeł.

Po zapewnieniu produkcji winogron o optymalnej jakości, w winnicy przeprowadzana jest podstawowa faza produkcji win wysokiej klasy. Z tego powodu Viña Aresti stosuje w swoich procesach zaawansowaną technologię enologiczną, która gwarantuje delikatną obróbkę winogron.

Dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć w zakresie maszyn, stawów, magazynów, kontroli temperatury i linii butelkowania możliwe jest poszanowanie, zachowanie i uwydatnienie esencji winogron.

Firma Aresti uzyskała certyfikat zgodny ze standardem Chilijskiego Kodeksu Zrównoważonego Rozwoju Wina, dla którego zatwierdzone zostały wszystkie wskaźniki różnych obszarów objętych kodeksem: rolnictwo, uprawa winorośli i społeczność CSR. Ponadto Aresti podpisało umowę o czystej produkcji, rozporządzenie nabyte wspólnie z Chilijską Korporacją Wina w celu produkcji przyjaznej dla środowiska. Jest to poświadczenie zaangażowania firmy w dbałość o środowisko podczas realizacji naszych procesów produkcyjnych, ukierunkowanie naszych procesów na zrównoważony i przyjazny dla środowiska rozwój.

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aresti Chardonnay Estate Selection 2022

Dostępny

39,00 zł Cena

Aresti Gewurztraminer Estate Selection 2022

Dostępny

39,00 zł Cena

Aresti Merlot Estate Selection 2022

Dostępny

39,00 zł Cena

Aresti Carmenere Estate Selection 2021

Dostępny

39,00 zł Cena

Aresti Cabernet Sauvignon Estate Selection 2021

Dostępny

39,00 zł Cena

Aresti Sauvignon Blanc Estate Selection 2022

Dostępny

39,00 zł Cena

Aresti Chardonnay Reserva 2021

Dostępny

57,00 zł Cena

Aresti Cabernet Sauvignon Reserva 2020

Dostępny

57,00 zł Cena

Aresti Carmenere Reserva 2021

Dostępny

57,00 zł Cena

Aresti Trisquel Syrah Gran Reserva 2020

Dostępny

84,00 zł Cena

Aresti Trisquel Sauvignon Blanc Gran Reserva 2021

Dostępny

84,00 zł Cena

Aresti Trisquel Gewurztraminer Gran Reserva 2021

Dostępny

84,00 zł Cena

Aresti Trisquel Assemblage Gran Reserva 2019

Dostępny

84,00 zł Cena

Aresti Assemblage Family Collection 2015

Dostępny

175,00 zł Cena